אאא

בפתח הדיון הבוקר (רביעי) בועודת הכספים של הכנסת, ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) נשא דברים ובחר להודות ליו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על הגיבוי והתמיכה שהשמיע אמש בדבריו על הערבים והרשימה המשותפת.

לפני תחילת הדיון בוועדה, אמר ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) לח"כ אחמד טיבי כי "היה חשש שגפני יילך לממשלת מיעוט אתכם ועם גנץ", וזאת בהתייחס למפגש הצפוי היום בין ראשי המפלגות לנשיא המדינה.

לאחר מכן דיבר ח"כ אחמד טיבי שבחר להודות לגפני על הגיבוי שהעניק לחברה הערבית: "ח"כ משה גפני, אני מוצא לנכון להודות לך על הדברים שאמרת אתמול, הם היו דברים כנים ואמיצים. לא כל חבר בלוק יכול להיות אמיץ".

 השיח בוועדה לפני הדיון (צילום: ערוץ כנסת)

"במשך שנים היה אתך שיתוף פעולה פורה, ההקשבה שלך לצרכים שלנו הייתה תמיד על השולחן", אמר טיבי ושיגר עקיצה בין היתר ליו"ר ש"ס השר אריה דרעי, "דבריך היו כ"כ חשובים, כי יש מנהיגים של סיעות אחרות בבלוק, שעדיין שותקים. הם בד"כ הולכים לישובים הערבים לבקש קולות. אתה לא עושה את זה, לכן האמירה שלך נכונה וטהורה, טוב עשה הנשיא שהתייחס לדבריך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

טיבי הוסיף: "אני מוכן לשמוע דברים קשים מהנשיא כי הוא אומר את זה בצורה מכובדת, כי יש סגנון לדברים, גם שיש חילוקי דעות. אנחנו נהייה אצל הנשיא ברבע ל-12. אם היה לנו חלק ולו קטן בזה שאתה יושב כאן כ-יו"ר, אני גאה בכך".

כזכור, בפתח ישיבת ועדת הכספים אתמול (שלישי) יצא ח"כ משה גפני להגנה על הרשימה המשותפת והח"כים הערביים זאת בשל דברים שנאמרו נגדם בימים האחרונים שהגדירו אותם כ"תומכי טרור". ח"כ משה גפני מחה נגד מסע הדה לגיטימציה שעשה נתניהו ל'רשימה המשותפת' ואמר: "מבחינתי, הציבור הערבי בוודאי אבל גם הנציגות הערבית – לגיטימיים".

"אני אומר את מה שרבים אצלנו חושבים, פוליטיקה היא דבר אחד, מערכת יחסים היא דבר שונה. נדבר על זה גם בישיבת סיעה של יהדות התורה", דברי גפני.