אאא

פרסום ראשון: מינויו של יצחק פינדרוס לתפקיד מזכ"ל 'דגל התורה' יוצא לדרך בימים אלו, זאת לאחר עיכוב ממושך במינוי שהצליח להסעיר בכירים במפלגה הליטאית.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', מינויו של פינדרוס כמזכ"ל היה אמור להתרחש עוד קודם תקופת החגים אלא שמאז שדווח על כך ב'כיכר', הוצאו השדים מהארונות והחל קרב בין בכירי המפלגה שעיכב את המינוי עד כה.

בימים אלו צפוי לצאת המינוי לדרך באישור ועדת הרבנים של 'דגל התורה'. ח"כ משה גפני אישר אתמול לכתב 'כיכר השבת' כאשר נשאל האם פינדרוס מזכ"ל 'דגל התורה', והגיב: "מה שנכון נכון".

כזכור, הגורמים שהציעו לפצות את פינדרוס במינוי למזכ"ל עם כל הכרוך בכך מבחינה כלכלית, התבססו על תקדימי העבר. ברוטציה האחרונה שנאלץ גפני לתת ל'אגודת ישראל' בימי השישים-ארבעים וארבעת המנדטים, הוא העביר החלטת הנהלה הממנה אותו כמזכ"ל התנועה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

יו"ר התנועה היה אז הרב אברהם רביץ (ז"ל) שלא ממש אהב את המינוי החדש אך קיבל עליו את דין התנועה. הנימוק שהועלה בישיבה היה כזה שאי אפשר להתנגד לו - מחוץ לכנסת אין משכורת וכשמדובר בעסקנים שאין להם אלא את הפרלמנט בלבד, מדובר בפיקוח נפש כלכלי.

הנימוק דנן הועלה גם בשנת תשע"ה. יעקב אשר איבד את מקומו בכנסת לאחר שיהדות התורה צנחה משבעה מנדטים לשישה בלבד (ומישהו בצמרת התנועה "שכח" לדרוש רוטציה עבורו). הימים ימי שלטון החצר בחזון-איש 5 והאיש החזק שם לא התקשה להעביר הוראה למנות מיד את אשר לתפקיד המזכ"ל עם משכורת עד שיחזור לכנסת.

אלא שבתקופה האחרונה ניסו בכירים במפלגה למנוע את המינוי, שכאמור ייצא לדרך כבר בימים אלו בהכוונתם של רבני המפלגה שאישרו את המינוי. יצוין, כי יצחק פינדרוס המוצב במקום השמיני ביהדות התורה מקפיד להשתתף בכל ישיבות הסיעה ממש כח"כ מן המניין.