אאא

האדמו"ר מבעלזא, צפוי לעלות היום (חמישי) יחד עם אלפים מחסידיו לבית החיים העתיק בעיר טבריה, שם טמון אביו, המהר"ם מבילגורייא, שיום היארצייט שלו יחול בשבת הקרובה.

בשל בחירתו של רון קובי לראשות עיריית טבריה והפרובוקציות שחולל נגד הציבור החרדי, מזהיר הגבאי, הרה"ח בערל קליין את החסידים לנהוג במשנה זהירות ולא להיגרר לפרובוקציות אפשריות.

ראש העיר רון קובי (צילום: Hadas Parush/Flash90)
ראש העיר רון קובי (צילום: Hadas Parush/Flash90)
הגדלה

"הננו לעורר את ציבור אנ"ש שיחיו, היות שבשנה האחרונה עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר הנוכחי בעיר טבריה צרו צעדינו מלכת ברחובותינו, ומיום ליום מתרבים ההגבלות וההתנכלויות נגד שומרי הדת בעיר זו, ע"י ראש העיר המעורר פרובוקציות נגד כל דבר שבקדושה".

"הרבה ממון ודמים והשתדלויות שונות הושקעו על ידינו לכבוד יום ההילולא, לבל יחסר המזג לציבור אנ"ש", מוסיפים במכתב, עם פירוט על האכילה, השתייה והתאורה שארגנו במקום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ולכן הם מתריעים כי "כל מעידה קטנה של כל אחד מאיתנו ח"ו, עלול לגרום לציבור החרדי בעיר - ואולי אף בארץ ישראל כולו - לשלם מחיר שתוצאותיו מי ישורנו, תוך חילול שם שמיים וכבוד בית בעלזא".

"אי לכך בקשתינו שטוחה מכל אנ"ש מגדול ועד קטן, שכל אחד יקח אחריות על עצמו ועל מעשיו, ולא להיגרר לשום מעשה או התקהלות ודיבור, שעלול להכתים את צביון היהדות החרדית".

 האדמו"ר על ציון אביו בשנים קודמות (צילום: אנשיל בעק)

עוד נקראים ציבור החסידים לשמור על הניקיון ולדאוג להשליך את הלכלוך לפחי האשפה שיועדו במיוחד לכך על מנת שלא לשמש פתחון פה למהרסי הדת נגד הציבור החרדי.