אאא

מפגן הצדעה מרשים חתם אמש (ראשון) את כינוס השלוחים העולמי של חב"ד, באולם ענק בניו ג'רזי, בהשתתפות שיא של 6500 שלוחים מכל רחבי העולם ותומכיהם.

באירוע ישבו שלוחים ממגוון גילאים, מדינות, יבשות ושפות. במרכז האירוע, הקרינו קטעי וידאו של המשלח, האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, על מהות השליחות ועל הצורך להגיע גם ליהודי בודד שנמצא אי שם בעולם.

קטעי הוידאו המיוחדים שולבו לאורך כל האירוע שהונחה כמיטב המסורת על ידי יושב ראש הכינוס הרב משה קוטלרסקי.

את הנאום המרכזי נשא שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, שגולל את היכרותו עם חב"ד ואת הצורך הפנימי שלו ללכת בכל פעם מחדש לציונו הקדוש של הרבי.

פרידמן חשף איך לפני כל צומת בחייו האישיים ובקריירה הציבורית שלו, הוא נוסע לציון הקדוש ומעתיר בתפילה ורואה את הברכה הגדולה בעמלו. הוא קרא לכלל הציבור לנהוג כמותו ולהתפלל בציון.

לאורך כל האירוע הוקרנו קטעי וידאו מיוחדים על שלוחים שפועלים במסירות נפש במדינות שונות.

רגע ייחודי במעמד, היה כשהוקראו בזה אחר זה המדינות בהם פועלים שלוחי חב"ד. בכל פעם נעמדה קבוצת שלוחים אחרת. בארץ הקודש פועלת קבוצת השלוחים הגדולה ביותר עם קרוב לאלף שלוחים, המאוגדים תחת המטרייה של צעירי אגודת חב"ד.

המעמד האדיר נחתם בריקוד הסוחף שהרים את האולם על הרגליים. אלפי השלוחים ותומכיהם רקדו במשך דקות ארוכות -ובכך נחתם לו כינוס השלוחים העולמי של חב"ד תש"פ.