אאא

במשך 45 דקות בלבד נפגשו אחר הצהריים (שלישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ, בניסיון נוסף וכמעט אחרון להביא להקמת ממשלת אחדות, בזמן הקצר שנותר.

בתום הפגישה מיהרו בליכוד להוציא הודעה המאשימה את כחול לבן במניעת הקמת ממשלת אחדות, כאשר לטענתם, גנץ מסרב לרוטציה עם נתניהו, למרות התחייבות הליכוד לעגן בחוק את קיום ההתחייבות.

מטעם 'הליכוד' נמסר כי "כדי למנוע בחירות מיותרות ולהקים ממשלת אחדות, ראש הממשלה נתניהו הציע לעגן בחקיקה יצירתית את הסדר הרוטציה, שמונע מכל צד להפר אותו. למרות זאת וחרף ויתורים מרחיקי לכת, כחול לבן ממשיכים לסרב להקמת ממשלת אחדות בשל הוטו שהטיל יאיר לפיד נגד הקמת ממשלת אחדות".

מ'כחול לבן' נמסר כי "יו"ר הליכוד לא הביא שום הצעה חדשה התואמת את מצבו המשפטי ואת ההכרה בהפסד בבחירות, או שום הצעה חדשה בכלל. בפגישה אף סירב להתחייב על קווי יסוד לממשלה או כי ימנע מחתירה לחסינות אישית. בקיצור - נתניהו החליט בחירות. למרות זאת, נמשיך עד הרגע האחרון לנסות ולמצות כל סיכוי להקים ממשלה של שותפות ואחדות, מילים שככל הנראה זרות לנתניהו".

מוקדם יותר אמר נתניהו בפגישה עם חברי מרכז הליכוד: "ממשלת אחדות כרגע, לפני שארה״ב נכנסת למערבולת הבחירות, תביא הישגים היסטוריים שלא יחזרו. ביניהם סיפוח בקעת הירדן וברית הגנה קריטית עם ארה"ב.

"זה לא יגביל את חופש הפעולה שלנו, כמו שזה לא מגביל חברות בנאט"ו לתקוף כשהן רוצות. הסכם ההגנה שאני מביא עם הנשיא טראמפ יותאם כמובן לצרכים שלנו וישמר את חופש הפעולה שלנו. ממשלה עכשיו תוכל להשיג הישגים היסטוריים ואנחנו עלולים להחמיץ את ההזדמנות הזאת".