אאא

יו"ר כחול לבן ח"כ ‎בני גנץ נאם הערב (ראשון), בוועידת 'מקור ראשון' בירושלים וסיפק שורת כותרות. בפתח נאומו אמר: "נכנסתי לפוליטיקה מתוך זיהוי שבמקום להסתכל על חצי הכוס המלאה ועל ה-80 אחוז שאנחנו מסכימים עליהם אנחנו תקועים ב-20 אחוז שעליהם אנחנו בוחרים להתווכח".

באשר לכתב האישום נגד רה"מ נתניהו, אמר גנץ: "ההתנגדות לכל מעשי שחיתות אינה שייכת לצד מסוים. הדרישה למנהיגות נקיית כפיים חייבת להיות חלק מהסיפור המשותף של כולנו".

בקהל שאלו: "ומה עם ה-50 מיליון?" ובני גנץ השיב בסגנונו של ‎בנימין נתניהו: "אין חמישים מיליון ולא היו חמישים מיליון".

"בשלושת הימים שנותרו לנו מקווה שנצליח למנוע בחירות מיותרות, לא בספינים שיחזירו אותנו לאותו פלונטר. אעשה הכל מבלי לוותר על עקרונות היסוד שלי. אני מתייעץ עם שותפיי הקרובים מכחול לבן. אני מקבל את ההחלטות", אמר גנץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד אמר גנץ: "אין בי טיפת שמחה לאיד למצבו המשפטי של נתניהו. ידענו לקבל יחד החלטות קשות למען ישראל למרות זכויותיו, גם לפניו ישראל הייתה חזקה, ותהיה חזקה גם לאחר שיסיים את תפקידו".

"לא אלמן ישראל, כשניפטר מהשחיתות, וכשניגמל מהפילוג נדבר באופן ענייני על ה-80% המשותפים שלנו. נפעל יחד למען המטרה הגדולה מדינת ישראל",

בנאומו, גנץ העביר מסר לציונות הדתית: "לפני שבאתי לכאן אמרו לי שאעמוד כאן מול קהל שאינו קהל ביתי. אני לא עומד מול השבט שלי, אני נמצא פה עם האחים שלי, אני נמצא עם האחים עמם שירתתי. שאת המצוינים שבהם שלחתי למשימות אני עושה זאת בלי שום קשר לשאלה למי הצבעתם ולמי תצביעו אחים אנחנו", דברי גנץ.