אאא

אחד ממארגני ההפגנות נגד עבודות בניית הרכבת הקלה בירושלים, בקו שאמור לעבור ברחוב יחזקאל, נעצר היום (ראשון) על חם על ידי בלשי משטרת ישראל.

מהתיעוד שהגיע לידי 'כיכר השבת', ניתן לראות כיצד המפגין מגיע ומתחיל לשבור את הגדר המקיפה את מתחם העבודות.

באותו רגע, קופצים עליו בלשי המשטרה שעצרו אותו. מחר בבוקר, יובל ככל הנראה בפני שופט לדיון על הארכת מעצרו.

המחאה נגד בניית קו הרכבת, נמשך כמעט מידי יום על ידי קבוצת מפגינים קיצוניים, המגיעים למקום עם ילדיהם הקטנים, כך שהמחאה זכתה לכינוי 'מחאת העגלות'.

אך מתברר כי לא כולם בשכונת מאה שערים מאוחדים במאבק נגד הרכבת הקלה. למרות מאמצי מארגני ההפגנות, העדה החרדית וחסידות תולדות אהרן, טרם הצטרפו למוחים.

בשיחה שמסר אחד מהם לקבוצת מפגינים קיצונים, אמר: "לא צריך את העדה החרדית או את חסידות תולדות אהרן בשביל המלחמה הזאת. אנחנו יכולים לנצח אותם. כנראה שלא נצליח לעצור את עבודות הרכבת, אבל נצליח לעכב את זה בכמה שנים לפחות".

עם זאת הדגיש, "אם לא נילחם היום, בוודאי לא נצליח". בהמשך הדברים, הוא מעביר ביקורת על כך שאנשים לא מספיק עושים בשביל להילחם בעבודות הרכבת הקלה.

לדבריו, הם צריכים להגיע מהבוקר ולא רק להפריע לעבודות מהצהריים. בהמשך הוא מזהיר את המפגינים כי המשטרה יודעת על כל עבודה שמתבצעת ושיש שם כוחות אבטחה עם נשקים, ולכן צריך להיזהר - אבל עדיין צריכים לצאת יותר ולהפריע לעבודות, כלשונו.