אאא

מזג האוויר הסוער החל עם רוחות עזות: ילדה בת 8 מבני ברק נפגעה קל בראשה משלט פלסטיק שעף ברוח ליד חנות ברחוב ירושלים פינת רבי עקיבא.

אירוע נוסף בבני ברק בעקבות הרוח, ברחוב הרב ש"ך עפה צלחת לוויין מגג אחד הבניינים, בנס אף אדם לא נפגע.

מהשירות המטאורולוגי נמסר הבוקר עדכון אזהרה על רוחות חזקות בהרי הצפון, בים התיכון, בצפ' מישור החוף, בהרי המרכז, במרכז מישור החוף, בשפלה, בהר הנגב, בדר' מישור החוף ובהר הכרמל. על פי השירות מדובר ברוח מכיוון 220 בעצמה 25 קשר, משבים עד 40, לא צפוי שינוי משמעותי.

רשות הטבע והגנים הודיעה כי עקב הרוחות העזות, מתחם מקורות הירקון בגן לאומי ירקון נסגר לכניסת מבקרים.

מזג האוויר הסוער גורם גם למראות מוזרים בנהריה שם הוצפו רחובות שלמים במי הגשמים.

מדוברות כבאות והצלה לישראל מחוז חוף נמסר כי שלושה צוותי כיבוי בפיקודו של רס״ר מוצפי חזי, פעלו היום לחילוץ רכב פרטי עם אזרחים שנתקע בשלולית מים בגובה חצי מטר ברחוב המעפילים בעיר נהריה. האזרחים חולצו ללא פגע. משטרת ישראל חסמה את האיזור למעבר רכבים.

מדוברות עיריית נהריה נמסר: עיריית נהריה ערוכה ופועלת מאמש עם צוותים מתוגברים של כלל מחלקות השטח, על מנת לתת מענה למפגעים אפשריים נוכח תחזית מזג האוויר למספר ימים חורפיים עם משקעים משמעותיים.

מאז שעות הבוקר התקבלו במוקד העירוני 106 פניות נקודתיות מתושבים על הצטברות מים במספר קטעי רחובות שמטופלים בשעה זו על ידי הצוותים. העירייה עומדת בקשר רציף עם כלל כוחות הביטחון וההצלה כדי לתת מענה.

במקביל מתבצעים סיורים יזומים על ידי גורמי העירייה בכל רחבי העיר, במטרה לאתר מפגעים ולטפל בהם בהקדם האפשרי".

המערכת החורפית צפויה להמשיך לפחות עד לסוף השבוע הקרוב עם גשמים רבים וחשש לשיטפונות במקומות המועדים.