אאא

מינויו של יעקב ליצמן, לתפקיד שר הבריאות במקום ראש הממשלה בנימין נתניהו הכעיס הבוקר (שני) את יו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן, ששוב יוצא למתקפה פרועה נגד המגזר החרדי.

"מינוי ליצמן לשר הבריאות אינו פותר את הבעיות שיש, לא במערכת הבריאות ולא בקרב המגזר החרדי", פתח ליברמן את דבריו המסיתים.

אחרי שתקף את משה גפני בשבתו כיו"ר ועדת הכספים, בחר ליברמן להשתלח ביעקב ליצמן: "למעשה, ליצמן במקום להשקיע את כל כולו בתיקונה של מערכת הבריאות הקורסת, עוסק בהפיכת הציבור החרדי לבן ערובה של עסקנים פוליטיים מהמגזר, שכל עניינם הוא להנציח את העוני והמסכנות בקרב הצעירים החרדים, ולפתח יחסי תלות בינם לבין ההנהגה הפוליטית החרדית".

ליברמן חזר על המנטרות המסיתות שלו מהעבר: "זאת בדיוק הסיבה שהח"כים החרדים נלחמים בחירוף נפש כדי למנוע מאותם צעירים ללמוד לימודי ליבה ולהתגייס לצה"ל או לשירות לאומי. הם יודעים טוב מאוד, שמי שרכש השכלה, שירת בצבא ולמד מקצוע נדרש בשוק, בסופו של דבר יעמוד על רגליו מבלי להזדקק לקצבאות, גמ"חים ותמיכות למיניהן".

לדברי ליברמן, "עצמאות כלכלית מביאה איתה עצמאות מחשבתית. בן אדם שלא זקוק לנדבות לא יקבל תכתיבים מאף אחד. מטרתם של העסקנים החרדים היא למנוע מהצעירים את יכולת קבלת ההחלטות באופן עצמאי ובלתי תלוי, ולכן הם בונים חומות הפרדה מהחברה הישראלית במקום לבנות גשרים לתוך החברה הישראלית - מסתגרים במקום להשתלב".

"תפקידה של המדינה הוא לשחרר את אותם צעירים חרדים מכבלי הממסד החרדי ולאפשר להם לממש את עצמם, להיות אנשים חופשיים ובלתי תלויים באחרים, ולא לאפשר גידול דור נוסף של נזקקים הסמוכים על שולחנם של עסקנים", דברי ליברמן.