אאא


במסגרת המאמצים של מפלגת 'הימין החדש' לחיזוק הרשימה, נערכו בימים האחרונים שיחות בין שר הביטחון ויו"ר המפלגה, נפתלי בנט, לבין בכירי "המפלגה הליברלית החדשה", ובראשם ליבי מולד - שהתוו את הרעיון הכלכלי במפלגת "זהות", שבראשה עמד משה פייגלין, כל מפרסם הבוקר (רביעי) הכתב הפוליטי של "ישראל היום", יהודה שלזינגר.

לפי הדיווח, בפגישות, שנשמרו בפרופיל נמוך, השתתפו מובילי "המפלגה הליברלית החדשה", ליבי מולד, בועז ארד, רפאל מינס וירון לרמן - שהם אקטיביסטים בולטים לקידום תפיסת העולם הליברלית והכלכלה החופשית.

בנט ומולד בוחנים הסכם ריצה משותפת, בפורמט של מיזוג מפלגות או בלוק טכני, בשאיפה לקלוט את קולותיהם של מצביעי ימין-ליברלי שנותרו ללא בית פוליטי מאז התפרקה מפלגת זהות בקיץ האחרון.

לפי הערכות, כוחם הפוליטי של מצביעים אלו נאמד בכשלושה מנדטים, שהם יותר מ-100 אלף קולות. תמיכתם תסייע לחזק את המחנה הלאומי, המתקשה בשלב זה להגיע ל-61 מנדטים ללא מפלגת ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נוסף על כך, חיבור כזה יוסיף לדימוי של הימין החדש כמפלגת ימין ליברלית, לצד מפלגה משותפת של הרב רפי פרץ, איתמר בן גביר ואולי גם בצלאל סמוטריץ' - שתקלוט את קולותיהם של מצביעי ימין דתיים מהזרם החרד"לי.

כזכור, במהלך קמפיין הבחירות האחרון, כאשר רצו בנט ושקד ברשימת "ימינה", הצהירו בכירי זהות על תמיכתם בבנט ובשקד, לאחר שפייגלין הודיע על פרישה מהמרוץ והביע תמיכה בליכוד ובנתניהו.

עו"ד ליבי מולד, יו"ר המפלגה הליברלית החדשה, אמרה הבוקר כי "אנחנו בודקים חיבורים שונים עם מפלגות שסט הערכים הליברליים שאנחנו מביאים איתנו - חופפות לערכים שלהם. הימין החדש הם בהחלט אפשרות ראויה לחבירה אבל כשנגיע לנהר הזה נחצה אותו. המפלגה הליברלית החדשה היא ההזדמנות שגוש הימין צריך בשביל להגיע ל-61 מנדטים ללא ליברמן".