אאא

מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי כתב היום אחה"צ (רביעי) מכתב תנחומים לבני משפחתו של הנרצח אביתר אזרזר ז"ל.

במכתבו כתב הגר"ח: "אשריכם שנבחרתם לעמוד בניסיונות בהסתלקות הבן. ויהא רעווא מן שמיא שהמקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון ואבלי ירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

בסיום מכתבו מאחל מרן לבני משפחתו: "ותראו רק בריאות, ברכה, נחת ושלום לכם וליוצאי חלציכם כל הימים".

האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, שהיה הבוקר (רביעי) במקום, אמר כי הנפטר היה עם נשמה גבוהה מאוד, וכי אין ספק שאביתר ז"ל עלה ישר לגן עדן.

רבי יקותיאל הוסיף כי אביתר עשה קידוש ה' אדיר בפטירתו: "תדעו, שבזכות המקרה המזעזע הזה, אלפים התחזקו וקיבלו קבלות טובות על עצמם".

"לא בכדי יום הקבורה שלו היה בזאת חנוכה", הוסיף האדמו"ר לבית אבוחצירא, שציין כי "זה מראה איזה נשמה גבוהה מאוד הייתה לו, וזאת הנחמה הגדולה שלנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתמול הגיע לנחם במקום נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון רבי שלום כהן שאמר בין היתר כי אביתר היה קורבן ציבור.

כזכור, לאחר שבועות של חיפושים, נמצא אביתר כשהוא ירוי בתוך בור במרכז הארץ, ליד בית העלמין ירקונים. במשפחתו מסרו אז כי הוא "נלקח ממשפחתו האוהבת על ידי אינשי דלא מעלי... ודי למבין".

לפי ההערכות מדובר ברצח שתוכנן מראש אך עם זאת נבדקים כיווני חקירה נוספים, בהם ייחקר האם אזרזר הובא למקום בכוח, נורה והושלך לבור או שהרצח אירע במקום אחר ולאחר מכן גופתו הושלכה לבור בו היא מצאה.

כשלושה שבועות לפני שנמצא, התקבל דיווח במשטרה על שמיעת קולות ירי, באזור צומת מורשה, אך בדיקה שנערכה לא העלתה ממצאים, וכעת יחקרו בימ"ר תל אביב גם את הפרט הזה.