אאא

השרה לשעבר לימור לבנת ממפלגת הליכוד, התייחסה הבוקר (חמישי) לבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה כי היא לא בטוחה שתצביע בבחירות הקרובות לליכוד.

בראיון לירון דקל וברוך קרא בכאן רשת ב' אמרה: "מה שקרה אתמול מעמיד אותי במצב לא פשוט. זה ליכוד אחר, הם הולכים אחרי נתניהו באש ובמים כסומים. אני קוראת לחבריי לא להצביע באופן אוטומטי. לא להצביע כי הם חוששים".

בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פרסם זאב קם כי בכירים בליכוד טוענים שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מתכוון להשתמש בזכות הווטו שלו כדי למנוע הצבעה בכנסת בשאלת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

הליכוד ונתניהו מעדיפים שההצבעה על החסינות לא תתקיים בכנסת הנוכחית, משום שבה אין רוב להענקת החסינות לראש הממשלה, ולכן הם היו מעדיפים שההכרעה תעבור לכנסת הבאה, בה יקוו שגוש הימין יצליח לגייס 61 מנדטים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זכות הווטו של אדשלטיין להכריע אם יתקיימו דיון והצבעה על החסינות הוענקה לו בהחלטה שקיבלה הוועדה המסדרת, בהסכמת כחול לבן, שקבעה כי הצבעה בנושא תתקיים בהסכמת יו"ר הכנסת, ולאחר שזה התייעץ עם היועץ המשפטי של הכנסת.

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון ממפלגת כחול לבן אמר בראיון לכאן רשת ב' כי "חוק החסינות נועד להגן על חבר כנסת במהלך ביצוע תפקידו - לא להגן על פוליטיקאים בפני שוחד. נתניהו מנסה יותר משנתיים להפוך עצמו לשליט מעל החוק". הוא הוסיף כי "מדובר בעוד רגע שפל במדינת ישראל".

בעניין הקמת ועדת כנסת שתדון בעניין החסינות אמר יעלון: "אנחנו במצב תקדימי, המדינה בשיתוק. מן הראוי שיו"ר הכנסת ינהג בממלכתיות. לצערי הוא לא הוכיח את זה". בכיר כחול לבן לא פסל את האפשרות שמפלגתו תעתור לבג"ץ אם יו"ר הכנסת ימנע את הקמת הוועדה.