אאא

במפלגת הליכוד תוקפים הבוקר (חמישי) את יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן שמיהר להודיע אתמול כי מפלגתו תצביע נגד החסינות לנתניהו.

"לא הופתעתי, ליברמן שם לעצמו למטרה להפיל את נתניהו בכל מחיר" - אמר השר יריב לוין, ממקורבי נתניהו ומי שעמד בראש צוות המו"מ הקואליציוני של המפלגה, בראיון לגלי צה"ל.

הוא הסביר כי "נתניהו התלבט רבות לגבי החסינות. בסופו של דבר, כיוון שקיים חשש שאם לא הייתה מוגשת הבקשה, היו מונעים ממנו להתמודד לראשות הממשלה, הוחלט לבקש את החסינות בשלב הזה".

ח"כ אלי אבידר, ממפלגת ישראל ביתנו, התראיין גם כן הבוקר בגל"צ ותקף את מהלכו האחרון של נתניהו. "היינו הראשונים שאמרנו שנתניהו מבקש רק ממשלת חסינות", אמר ח"כ אבידר שתהה בריאיון: "מה יהיה השלב הבא? הוא יבקש לנהל את המדינה מנמיביה, כי אין שם הסכם הסגרה? זה בלתי נתפס".

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד אמר: "בקשת החסינות הוגשה כדי שראש הממשלה יוכל להמשיך לשרת את הציבור. הרי כולנו היינו עדים לניסיונות הבלתי פוסקים לסכל את מועמדותו. מעבר לכך, אני חושב שראש הממשלה החליט להגיש את בקשת החסינות הזו גם בגלל האכיפה הבררנית שהיא כל כך בולטת לעין".

לדבריו, "זה ברור שכחול לבן מפיצים שקרים לציבור, החסינות היא עניין זמני לחלוטין, לא מדובר בהימלטות מהדין. ראש הממשלה יוכיח את חפותו. ואנחנו מתחייבים לתמוך גם בבקשות החסינות של כחול לבן כשיהיו כאלה".