אאא

אם אתם נלחצים מטיסות, דעו שאתר Airlineratings.com השווה בין נתונים של 405 חברות תעופה ברחבי העולם והפיק רשימה של החברות הבטוחות ביותר ל-2019.

במקום הראשון זכתה חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס, שנבחרה לחברת התעופה הבטוחה בעולם, זאת השנה השביעית ברציפות.

הדירוג לקח בחשבון ביקורות רגולטוריות, דוחות הנוגעים להתרסקויות ולתאונות נוספות, הגיל הממוצע של צי המטוסים בכל חברת תעופה, המצב הכלכלי שלה, האימונים שמבצעים הטייסים והתרבות הארגונית של החברה.

תאונות "קטנות" לא נלקחו בחשבון מאחר ו"כל חברות התעופה חוות תקלות יומיומיות", אמר ג'פרי תומס, העורך הראשי של האתר שמשרדיו נמצאים באוסטרליה. "בסופו של דבר, מה שמבדיל בין חברת תעופה טובה לכזאת שאיננה בטוחה זו הדרך שבה צוות הטיסה מתנהל עם תקלות", הוא אמר ל-CNN.

"קוואנטס מובילה בדירוג בכל פעילויות הבטיחות המתקדמות בשישים השנים האחרונות, ועדיין לא חוותה אסונות בעידן מטוסי הסילון", הוסיף תומס. בנוסף, ציין את הצלחתה בטיסה הישירה של הבואינג 787 שלה מפרת' ללונדון ואת טיסות הניסוי שקיימה מלונדון לסידני ומניו יורק לסידני.

אייר ניו זילנד הגיעה שנייה בדירוג, ולאחריה מוקמה אווה אייר הטאיוואנית. כניסה חדשה למקום הרביעי בדירוג נרשמה מצדה של איתיחאד מאבו דאבי.

בולטות בהיעדרן מהרשימה: אמריקן איירליינס, בריטיש איירוויז ויונייטד, שבעבר דורגו שלושתן בין 20 הראשונות ברשימה. גם ג'פאן איירליינס וגם דלתא לא נכנסו לרשימה אחרי שנכללו בה בשנים עברו.

לפי תומס, דירוגה של בריטיש איירוויז ירד בעקבות "שילוב בין גיל צי המטוסים של החברה (הגיל הממוצע עמד על 13.8 שנים) ומספר התאונות שנרשמו בחברה". תאונות אלה, כך צוין, לא היו מסכנות חיים, אך היו שכיחות יחסית לחברות דומות. לגבי חברות אחרות שנעדרו מהרשימה - כמו אמריקן, דלתא, JAL ו-ANA, ציין תומס כי באלה נמצאו אירועים מטרידים של טייסים שהיו שיכורים לכאורה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בנוסף, מציע האתר רשימה של חברות הלואו-קוסט הבטוחות ביותר (כולן דורגו באותו מקום וסודרו לפי סדר אלפביתי) - Air Arabia; Flybe; Frontier; HK Express; IndiGo; Jetblue; Volaris; Vueling; Westjet ו-Wizz Air.

חברות התעופה הבטוחות בעולם:

1. קוואנטס

2. אייר ניו זילנד

3. אווה אייר

4. איתיחאד איירוויס

5. קטאר איירוויס

6. סינגפור איירליינס

7. אמירטס

8. אלסקה איירליינס

9. קת'אי פאסיפיק

10. וירג'ין אוסטרליה

11. הוויאן איירליינס

12. וירג'ין אטלנטיק

13. טאפ אייר פורטוגל

14. סאס

15. רויאל ג'ורדנייאן

16. סוויס

17. פינאייר

18. לופטהנזה

19. האר לינגוס

20. קיי.אל.אם