אאא

היום (חמישי) יתקיים ברוב פאר מעמד סיום הש"ס הגדול ביותר שנערך במחזור זה בישראל, והמעמד המרכזי של ארגון 'דרשו'. המעמד יועבר בשידור חי כאן, ב'כיכר השבת'.

במהלך המעמד, שיקבע שיאים חדשים בכל הקשור להשקעה במעמדי סיום הש"ס, יושרו לכבודה של תורה לחנים חדשים ומרגשים, כאשר מי שאמון על הצד של ההפקה המוזיקלית הוא שלום וגשל.

היוצר והמלחין ר' מונה רוזנבלום יציג יצירת מופת שנכתבה במיוחד למעמד "בְּהִתְאַסֵּף רָאשֵׁי עָם" ותבוצע ע"י ר' מוטי שטיינמץ ור' זאנוויל וינברגר. במהלך המעמד יבוצעו שירים נוספים ע"י תזמורת המנגנים ומקהלת מלכות, והזמרים ר' ישראל אדלר, ר' שלמה כהן, אלי הרצליך, זאנוויל וינברגר ואהרלה סמט וילד הפלא דודי הרשקופ, תחת ניצוחם של מוישי רוט רובי בנט ומשה לאופר. את המעמד מפיקה חברת "מיכאל כפלין הפקות".

הבמה באירוע (צילום: מייקל כפלין)
הבמה באירוע (צילום: מייקל כפלין)
הגדלה

בנוסף, תוקרן מצגת מיוחדת ומרגשת "הִנֵּה יָמִים בָּאִים" שהוכנה ע"י ר' מרדכי צין ור' יוסי פולק שתתפרש לאורך כ-30 דקות ותנוע בין שתי מלחמות העולם, כשהיא מתארת את המכה הגדולה שנחתה על יהדות אירופה המעטירה. המצגת המיוחדת, שמשלבת מציגים חיים על הבמה, מביאה באופן נוגע ללב את סיפורם המיוחד של אב ובנו שהיו בכינוס הגדול בווינה בשנת תרפ"ג, ומסיירת בין תחנות שונות בדברי ימיה של יהדות אירופה ערב חורבנה הגדול, וממחישה את חשיבות דף הגמרא להמשך שלשלת הדורות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

המשתתפים במעמד הסיום יזכו במארז ספרים מהודר מספריית הפאר בהוקרה מאגף ההוצאה לאור של ארגון 'דרשו'. הספר המבוקש ביותר שיחולק במעמדים הוא ההו"ל המפוארת ומאירת העיניים של 'דרשו' על "פרקי אבות".

ספר נוסף שיצורף למארז הספרים המהודר הוא ספר "בתורת ה' חפצו". ספר צבעוני ומאיר עיניים בן למעלה מ-200 עמודים, לעידוד לימוד התורה בעמקות, המעורר את לב הקורא ל"גישמאק" מיוחד ללימוד בעיון בתורה הקדושה, ומשלב עובדות וסיפורים מרתקים על התמדתם של גדולי ישראל.

עוד לפני תחילת המעמד, יתקיים יריד מיוחד וחד-פעמי שבמסגרתו יוצעו לציבור הקדוש ספרי 'דרשו' במחירים מוזלים. ביריד המיוחד יימכרו עודפים של מאוצר הספרים המפואר של 'דרשו', במחירים חסרי תקדים של החל משקל אחד לכרך. השנה, כשירות מיוחד למשתתפים, יתאפשר משלוח עד הבית של הספרים הנרכשים, בעלות מסובסדת של 10 שקלים בלבד.