אאא

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן תוקף את מפלגת כחול לבן וראש הממשלה, בנימין נתניהו וקבע כי "היום ברור שכחול לבן בונים על הקואליציה עם החרדים והרשימה המשותפת".

ליברמן הוסיף כי "נתניהו רוצה חסינות גם במחיר של קואליציה עם חמאס. אנחנו ב"ישראל ביתנו" נעשה הכל כדי להקים קואליציה ציונית, המורכבת מכל המפלגות הציוניות. ההכרעה בידיכם והכל תלוי בכמות המנדטים שנקבל בבחירות הקרובות".

עוד אמר ליברמן כי מתקיימים מגעים בין המפלגות החרדיות לכחול לבן. "לפי מה שאני רואה, החרדים מקיימים בחודש האחרון אין ספור פגישות ושיחות עם גנץ", טען ליברמן. "וכל מה שאני שומע בכנסת מהח"כים החרדים הוא שלא תהיה להם שום בעיה להצטרף לכחול לבן. גם לכחול לא תהיה בעיה שהם יהיו חלק מהממשלה, אני מעריך שיהיו כל מיני שבירות בשני הצדדים".

 חרדי פונה ברוסית לאיווט (אולפו 'כיכר השבת')

על בקשת החסינות של נתניהו אמר יו"ר ישראל ביתנו: "החסינות לא תשפיע ברמה האלקטורלית, אבל ברמה העקרונית יש לזה חשיבות עליונה".

"אני מקווה מאוד שידידי יו"ר הכנסת יולי אדלשטין יתנהל בצורה ממלכתית. הדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס לעימות איתו אבל אם נגזר עלינו - אז נגזר. יו"ר הכנסת הוא ממלא מקומו של נשיא המדינה ומצופה ממנו התנהגות ממלכתית".

מוקדם יותר, שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן תקף את ליברמן ואמר כי מי שמצביע לליברמן – מצביע לבחירות רביעיות: "אם רוצים להימנע ממערכת בחירות רביעית – הדרך היא אחת: מי שבעד ממשלת ימין לאומי צריך להצביע לנתניהו ומי שבעד ממשלת שמאל וערבים צריך להצביע לגנץ ולכן מי שמצביע לליברמן – מצביע לבחירות רביעיות כי הוא לא תומך לא בזה, ולא בזה", אמר כהן.