אאא

קצין בשירות בתי הסוהר בדרגת כלאי, המשרת כסגן מפקד משמרת בבית סוהר 'רמון' נעצר במהלך הלילה (שני) על-ידי המשטרה בחשד להברחת טלפונים נייידים לתוך בית הסוהר והועבר לחקירה באזהרה.

במשך מספר שבועות נערך מעקב אחר פעילותו של הקצין בעקבת מידע של מודיעין שירות בתי הסוהר שהעלה חשד כי הקצין מבריח טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים מארגון הפת"ח.

אתמול, ערכו לוחמים של היחידות המיוחדות של שירות בתי הסוהר, חיפוש רחב היקף בבית הסוהר 'רמון' ומצאו מספר טלפונים ניידים. ובשעות הלילה הקצין נעצר על ידי היחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס) בלהב 433."בנוסף נעצרו חשודים נוספים בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים לאסירים.

בדוברות שב"ס ציינו כי "נבדקת מעורבותם של מספר אסירים המשוייכים לארגון הפת"ח בפרשה. הפעילות כולה נעשתה בשיתוף פעולה מלא עם משטרת ישראל וגורמי אכיפה נוספים".

עוד נמסר כי "שב"ס נלחם וימשיך להלחם בנחישות וללא פשרות בעבירות של טוהר המידות ובפשיעה בתוך ומחוץ לכתלי בתי הסוהר".

מהמשטרה נמסר כי "היום לפנות בוקר נעצר לחקירה באזהרה על ידי היחידה הארצית לחקירת סוהרים (יאח"ס) בלהב 433, עובד ציבור- קצין, סוהר המשרת בשירות בתי הסוהר, בחשד שהחדיר טלפונים סלולאריים לאסירים ביטחוניים מארגון הפתח, חלקם מרצים מאסרים ממושכים בכלא רמון בעקבות מעורבותם בפגיעה בישראלים. 

"מידע שהגיע משירות בתי הסוהר הוביל לחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל ובליווי פרקליטות מחוז דרום ובשיתוף שב"ס על חשד לכאורה לביצוע העבירות האמורות.

"על פי החשד, הסוהר, פעל לכאורה במסגרת תפקידו וניצל את מעמדו להחדרת טלפונים סלולאריים לאסירים ביטחוניים המרצים עונשי מאסר. הסוהר נעצר בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של החדרת טלס"ים לכלא תוך סיוע לארגון טרור, קשר אסור בין סוהר לאסירים, שוחד, מרמה והפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. 

"בנוסף נעצרו חשודים נוספים בחשד למעורבות בהעברת הטלפונים לאסירים".