אאא

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, ערך הבוקר (שני) סיור בנהריה יחד עם ראש העיר רונן מרלי שהציג לו את נזקי הסופה, יממה לאחר שסייר במקום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שרי ממשלתו.

"מה שאנחנו רואים פה הוא נזק אדיר בקנה מידה ארצי", אמר גנץ במהלך הסיור, "צריך לשבח את ראש העיר, עובדי העירייה והתושבים על עמידתם והאחריות שהתגלתה כאן".

גנץ הוסיף ואמר: "ראוי לציון מיוחד הוא מוטי בן שבת ז"ל שעשה מעשה גבורה ואיבד את חייו באסון. אני בטוח שנדע, ויידעו גם כאן להעריך, להנציח ולהוקיר את סיפורו ההירואי".

 רגעי הדרמה בנהריה (צילום: הרב רפאל חי ביטון)

"מדינת ישראל נשענת על הרשויות המקומיות אבל יש אירועים בקנה מידה שמחייב התערבות מדינתית", הוסיף יו"ר 'כחול לבן', "גם כדי לשקם את מה שנהרס וגם כדי למנוע חזרה שלו בעתיד. אני מקווה שהמדינה תירתם לסייע לעסקים שנפגעו. האנשים שנפגעו כאן הם לא בכיינים אלא אנשים שממשיכים הלאה בגאווה ועם חיוך. מה שחשוב לא פחות הוא להשקיע בפתרון ארוך טווח לקלוט את מי הגשמים בגב ההר".

גנץ הוסיף כי "חייבים לזכור שאנחנו קרובים לגבול הצפון ומולנו ישנן קטיושות ואויבים. אני בטוח שאף אחד לא רוצה לאתגר אותנו מצפון - ואם כן, חבל עליו".

גנץ נשאל בנוגע לאיחוד המסתמן בין העבודה-גשר ומרצ ואמר: "אני שמח שהדברים הסתדרו ומברך על האיחוד. עמיר פרץ, אורלי לוי וניצן הורביץ התנהלו באופן אחראי והגיעו למסקנה טובה שביחד הם חסונים יותר. נכון שיהיה גוף משמאל לכחול לבן שנמצא במרכז הבמה הפוליטית".

(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)
(צילום: אלעד מלכה)