אאא

שעות ספורות לפני סגירת הרשימות, איש התקשורת שמעון ריקלין הודיע הבוקר (רביעי) באופן סופי כי לא יצטרף לרשימת 'הבית היהודי' לבחירות לכנסת ה-23.

בציוץ בטוויטר, הסביר ריקלין את ההחלטה לדחות את ההצעה שקיבל מ'הבית היהודי' והאשים בכך את הפילוג בציונות הדתית ואת העובדה שאינם מסוגלים ללמוד מהשמאל להניח את המחלוקות בצד.

"החרמות והשנאות והפילוגים", כתב ריקלין, "לא מאפשרים לי לקבל בלב שלם את ההצעה של הבית היהודי".

ריקלין הוסיף ומתח ביקורת: "חבל שאין בכוחה של הציונות הדתית ללמוד מהשמאל להניח בצד את המחלוקות ולהתמקד במטרה המשותפת: ניצחון".

"מכיוון שלא נראה לי שאני יכול לתרום, אעזור ככל יכולתי מהתקשורת", כתב, "סדקים בקירות הבית. ואיש לא זז. וחבל".

כזכור, זו הפעם השנייה שבה ריקלין מוותר על ההצעה. לפני כשלושה ימים הודיע כי מסרב להצעה להצטרף לרשימה ולקבל את המקום השני. "אני נשאר בתקשורת ותודה רבה לכל ההצעות ולכל התמיכה. מקווה שיהיה הפעם איחוד בימין ומאחל בהצלחתו לטובת המחנה", כתב.

אתמול, הוא שקל שוב את ההצעה, לאחר האיחוד בין 'הימין החדש' ו'האיחוד הלאומי'. "נטיית הלב שלי הייתה לומר לא, וכך עשיתי והעגלה המשיכה בלעדי", כתב ריקלין, "אבל כעת שסמוטריץ הולך עם הימין החדש, פנו אלי שוב עכשיו מהבית היהודי כדי שאעזור להם לעבור ולעזור לגוש הימין לנצח ולמנוע בזבוז קולות".

ריקלין פנה לציבור וביקש לשמוע את דעתו: "רוצים שאצטרף יחד עם שרה ב"ק כשחקני חיזוק. אשמח לשמוע את דעתכם", אך הבוקר החליט סופית לא להצטרף.

אמש, הודיעה מפלגת 'הבית היהודי' על צירופה של העיתונאית שרה ב"ק לרשימה.