אאא

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר הודיע הערב (שני) כי מפלגתו תרוץ עד הסוף, למרות ההבטחות שקיבל למנותו לתפקיד מיניסטריאלי אם יפרוש מהמירוץ.

בן גביר ירוץ תחת הסיסמה "מילה זו מילה", קמפיין הבחירות ששימש בעבר את איווט ליברמן, וכעקיצה לציוץ של רפי פרץ שנמחק, לפני שבגד בהסכם שחתם איתו והחליט לרוץ עם בנט.

לדבריו של בן גביר, "זה לא סוד שבימים האחרונים גורמים בקואליציה הציעו לי הצעות רבות שהיו מסדרות את איתמר בן גביר למשך שנים רבות".

"אני מבין שמסביבת ראש הממשלה הכחישו את הפרסום על ההצעה לשר, אבל האמת שהם יודעים טוב מאוד מי הגורמים החשובים והשונים בקואליציה שפנו אלי עשרות פעמים בימים האחרונים ושוחחו באריכות והציעו הצעות. מה לא הציעו לי? להיות שר בממשלת ישראל מטעם אחת המפלגות החרדיות, תפקידים בקרן קיימת, בהסתדרות הציונית העולמית, תפקידי כבוד בלשכת עורכי הדין, אחראי על הנגשת מערת המכפלה אפילו תפקיד של שגריר הציעו לי".

"המשותף לכל התפקידים האלה שזה אחלה תפקידים אחלה כבוד - יש כסא, יש ג'וב אבל דבר אחד אין – אין דרך אין אידאולוגיה. מילה זו לא מילה הבטחה זו לא הבטחה. דברים שרואים משם לא רואים מכאן" הוסיף בן גביר.

עוד הוא הוסיף כי "אף אחד לא הציע לי ולא יציע לי לבטל את הפרוטקשן לחמאס, לבטל את ההסדרה בעזה, לפסול את כל הרשימה המשותפת, אף אחד לא הציע ולא יציע לספח את כל שטחי ארץ ישראל, להפסיק לפנות מאחזים, לדאוג לזהות היהודית של המדינה, לדאוג לחינוך למורשת ישראל, לחזק את חוק מי הוא יהודי, להוריד מיסים, לדאוג לחלשים לנהגי המוניות ולאבות הגרושים, זה לא היה על הפרק. רק ג'ובים וגם הורדת אחוז החסימה שזה נחמד אבל לא בשביל זה אני פועל מגיל 14".

עוד הוסיף בן גביר במסיבת העיתונאים, "מדברים על גוש ימין גוש ימין אבל למעשה אף אחד לא רוצה אותנו! הם רוצים להשתמש ולזרוק רוצים את הקולות אבל אנחנו מבחינתם סוג ב'".

"חברים, האליטה של הציונות הדתית לא פסלה רק את איתמר בן גביר. הם פסלו שמונים וארבעה אלף מצביעים שלא בדיוק נראים כמוהם, עוצמה יהודית לא מייצגת בית מדרש קטן ומתנשא בתוך הציונות הדתית אלא ציבור ענק בעלי כיפות גדולות וקטנות, חילוניים, מסורתיים, עיירות הפיתוח, חרדים עובדים. מבחינתם – כל מי שלא כמוהם פסול".

"נכון אני לא טייס, אבא שלי לא רב, ולא נולדתי למשפחת אצולה בהתיישבות, אבל אנחנו לא סוג ב' ודבר אחד אתם יודעים עלינו בעוצמה יהודית, מילה זו מילה, הערב אני מתכבד להודיע לכם בשם מזכירות עוצמה יהודית שאנו רצים עד הסוף", סיים בן גביר את דבריו.