אאא

דיווח על נעדר הנסחף בתוך הנחל שבכניסה לקריית ספר, גרם להזעקת כוחות החירום שכבר החלו בחיפושים - אך עד מהרה התברר כי לא מדובר בנעדר.

בדיקה קלה העלתה כי מעיל שצף במים, הוביל לדיווח על חרדי שטבע ונסחף במים השוצפים, שכבר גבו בעבר את חייה של ילדה בת 7 שטבעה למוות.

אתמול הוזעקו כוחות ההצלה לשכונת הדר גנים בפתח תקווה בשל דיווח על חשד לטביעה של אדם בוואדי שהוצף במקום ממי הגשמים, אך לאחר סריקות התברר כי מדובר בקריאת שווא והמשטרה עיכבה לחקירה נער חרדי, תלמיד ישיבה, בן 16, בחשד לדיווח שווא.

לוחמי האש והמחלצים הוזעקו לרחוב ישעיהו משורר בשכונת הדר גנים בפתח תקווה, עקב דיווח על "גופה של אדם" שככל הנראה טבע בוואדי אשר הוצף במים בעקבות הגשמים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 חילוץ חייל צה"ל מתוך שלולית (צילום: דוברות המשטרה)

לאחר סריקות נרחבות במים של לוחמי האש בסיוע חובשי 'איחוד הצלה' ו'הצלה פתח תקווה', נמסר מכיבוי האש כי "בהמשך לדיווח על אדם מחוסר הכרה בוואדי אשר הוצף במים בפתח תקוה מדובר בקריאת שווא".

מהמשטרה נמסר כי "הבוקר התקבל למוקד 110 של המשטרה דיווח על חשד לאדם שנפל לוואדי סמוך לעמישב. כוחות משטרה ושאר כוחות חילוץ והצלה הגיעו למקום והחלו בחיפושים אחר הנעדר עליו דווח.

"בהמשך, עלה החשד כי מדובר בדיווח שווא וחוקרי המשטרה החלו להתחקות אחר זהות המודיע. זמן קצר לאחר מכן, עוכב לחקירה קטין (16) מאזור המרכז והוא נחקר כעת בתחנת המשטרה. נסיבות האירוע נבדקות".