אאא

גוש הימין מתכנן להחרים את דיוני החסינות בעניינם של ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ חיים כץ במליאת הכנסת ביום שלישי הקרוב, ולהיעדר מהדיונים שיתקיימו לאחר מכן בוועדת הכנסת.

ביום שלישי הקרוב מליאת הכנסת צפויה לאשר את הקמת הוועדה שתדון באישור או דחיית בקשת החסינות שהגיש רה"מ בנימין נתניהו.

הוועדה המסדרת אישרה לפני מספר ימים להקים את ועדת הכנסת בתקופת הבחירות, מה שמצריך את אישור המליאה לכנס את הועדה.

דיוני החסינות יימשכו כשבוע ימים, כל דיון ייערך שעות ארוכות. יו"ר "כחול לבן" ח"כ בני גנץ הקדים את נסיעתו לוושינגטון להיפגש עם נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ, על מנת להשתתף בדיוני המליאה ביום שלישי הקרוב.

בכחול לבן הגיבו להחלטת הליכוד והקואליציה להחרים את דיון החסינות במליאת הכנסת, "חבל שראש ממשלת המעבר ממשיך לבזות את כנסת ישראל ואת המשטר הדמוקרטי ומסרב שגם אנשיו ישתתפו בדיון בבקשת החסינות, חסינות שהוא יזם וביקש כדי להימלט מהדין. נתניהו ביקש דיון בחסינותו - נתניהו יקבל".

יצוין כי בסיעות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה אישרו ל'כיכר השבת' כי יחרימו את דיוני המליאה ביום שלישי הקרוב.

בשעות האחרונות המריאו ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ בני גנץ יו"ר "כחול לבן" בנפרד לפגישה עם נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ, לקראת ההכרזה השבוע על תכנית המאה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גנץ ייפגש עם טראמפ מחר, ואילו נתניהו ייפגש עם טראמפ מחר וביום שלישי. ביום חמישי, צפוי ראש הממשלה לשוב לישראל.

 צילום: רועי אברהם, לע"מ; סאונד: ניר שרף, לע"מ

ב'ערוץ 13' הוסיפו בסוף השבוע פרטים חדשים באשר לעסקה המדוברת, ולפיהם בקעת הירדן תוגדר כגבול הביטחון המזרחי של ישראל, אך אם ישראל תרצה לספח שטח בבקעה היא תצטרך לפצות את הפלסטינים בשטחים סמוך לרצועת עזה.

עוד דווח, כי לא יפונו התנחלויות, אך עשרות מאחזים כן יפונו. כמו כן, בהתנחלויות שמחוץ לגושים הגדולים הבניה תוקפא.

באשר לירושלים, לישראל תהיה שליטה ברוב חלקי העיר, והשכונות הפלסטיניות שמחוץ לגדר ההפרדה יהפכו לבירה הפלסטינית. הר הבית והמקומות הקדושים יהיו תחת ריבונות ישראלית, אך הפלסטינים יקחו חלק בניהולם.