אאא

כתב אישום הוגש הבוקר (שני), נגד ראובן ולר בן ה-32, המואשם ברצח הקב"ט עמוס סער, בביתו לפני כחודש. ולר, שכנו של סער, נעצר שעות ספורות אחרי הרצח שהתרחש בשכונת הר חומה בירושלים.

על פי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בעיר, החל מ-2018 נהג ולר להטריד את סער ואת משפחתו. הוא נהג לצלצל ארוכות בפעמון דלת דירתם וטען כי כלבתם נובחת והדבר מפריע לו. בנוסף, נהג לאיים עליהם באיומים שונים לפיהם ישרוף את ביתם, ואמר כי "יקרה להם משהו לא טוב".

סער ואשתו ניסו לפייס את ולר, ואף הציעו לו כי יסייע להם עם הכלבה ואף שוחחו עם הוריו שמתגוררים בצרפת בניסיון להרגיעו. בהמשך הגיע ולר מספר פעמים לפתח דירת המנוח ודפק בדלת על מנת להתלונן שוב על הכלבה, איים על סער, על אשתו ועל ילדיו כי ישרוף את ביתם ויהפוך את חייהם לגיהינום.

במרץ 2019 הפיץ הרוצח בשכונת הר חומה, סמוך למקום מגוריו, דף ובו הכיתוב "שמעתם כלב נובח, אלו הבעלים, בושה עליהם!" בצירוף תמונותיהם של סער ואשתו, אותם צילם מספר ימים קודם לכן לאחר שארב להם בחניית הבית. לאחר שלא פסקו ההטרדות הגישה אשתו של סער תלונה במשטרה נגד ולר, שהמשיך לתלות את הדף בכל רחבי השכונה ואף פרסם בפייסבוק וביוטיוב סרטונים שכותרתם "צער בעלי חיים - משפחת סער".

מספר ימים לאחר מכן, מסרו סער ורעייתו את הכלבה שברשותם, והכל על מנת להפיס את דעתו של ולר, בסברם כי כך יפסיק להטרידם. ב-23.12.19, ערב חנוכה הגיע הנאשם לפתח הדירה מספר פעמים. בהזדמנות אחת, בעת שהמנוח פתח את דלת הדירה, איים עליו כי "ירצח אותו, יהרוג אותו ויגרום לו למות ברעב". אשתו שעמדה אותה עת במטבח שאלה את הנאשם לדבריו, וזה חזר עליהם. האישה הורתה לו ללכת ואמרה כי תזמין משטרה. ולר עזב את המקום ולאחר כמה שעות הגיע שוב לדירה וחזר על איומיו.

ב-25.12.19 בסביבות 13:20, לאחר שהנאשם ראה את מכונית המנוח בחניה ווידא כי הוא נמצא בביתו, הצטייד בסכין ממטבחו ויצא מדירתו לכיוון דירת המנוח במטרה להמיתו. הוא דפק על דלת דירתו וכאשר פתח סער את הדלת, התנפל עליו ללא אומר, והחל לדקור אותו באמצעות הסכין בפלג גופו העליון.

על פי כתב האישום, סער צלצל מספר פעמים בפעמון דלת דירת השכנים כדי לנסות ולהשיג עזרה, אולם ולר המשיך לדקור אותו עד שהתמוטט שותת דם. גם לאחר מכן המשיך לדקור ולבסוף נעץ את הסכין באזור עורפו. סער פונה לבית החולים כשהסכין נעוצה בצווארו, כשהוא ללא דופק וללא נשימה אולם כל מאמצי הרופאים להחיות אותו עלו בתוהו, והוא נפטר מפצעיו.

עו"ד אריאל הרמן, המייצג את הנאשם מסר: "צריכה להתברר פה שאלת אחריותו ושפיותו. במהלך החקירה החלה הסתכלות שהעלתה חשד למחלה שכנראה התפתחה והחמירה. אנחנו ביקשנו פשוט להמשיך את ההסתכלות כדי לסיים אותה".