אאא

פרסום עסקת המאה, נתקלה כצפוי בהתנגדות עזה מצד הפלסטינים. בעזה, שכם ורמאללה כבר יצאו המונים להפגין הלילה (שלישי) נגד הממשלה האמריקאי.

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, ח'ליל חיה הודיע: "אנו דוחים את עסקת המאה וניאבק בכובש". בהמשך דבריו ציטט את אבו מאזן וקרא להתאחד עם הרשות הפלסטינית למאבק נגד העסקה.

"צריך להפעיל את כל סוגי ההתנגדות: בשטח, באמצעים משפטיים ובאמצעים מדיניים ודיפלומטיים. העולם צריך לראות את הזעם הפלסטיני על העסקה", הוסיף.

מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שוחחו היום בטלפון. "כולנו עושים את אותו מאמץ כדי לדאוג לאינטרס הפלסטיני ולזכויותינו המלאות על בירושלים, בסוגיית הפליטים והמדינה הפלסטינית", אמר הנייה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ברמאללה מתקיימת ישיבה דחופה בראשותו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, ובהשתתפותם של בכירי פתח, ובאופן חריג - גם בכירי חמאס ביהודה ושומרון.

בשל המהומות, שגרירות ארה"ב בישראל פרסמה הערב קריאה לאזרחיה בישראל להיזהר, ולהימנע מהתקהלויות ומאזורים שבהם קיימת נוכחות צבאית ומשטרתית מוגברת.

דובר צה"ל מסר בצהריים כי בהתאם להערכת המצב שמתקיימת בצבא באופן רציף, הוחלט על תגבור חטיבת "הבקעה והעמקים" בכוחות חי"ר. מדובר בתגבור כוחות בחטיבה מרחבית אחת ולא ביתר החטיבות המרחביות של אוגדת איו"ש.