אאא

מתיחות ביטחונית בעקבות פרסום עסקת המאה: הפלסטינים פרסמו קריאה להגיע מחר, יום שישי, לתפילת השחר על המסגד שבנו בהר הבית.

הקריאה לא הייתה מפורטת וכללה רק זירוז לעלות אל ההר, אך כוחות הביטחון חוששים כי משם יתחילו התפרעויות - ונערכים.

מדוברות המשטרה נמסר כי בתום הערכת מצב שהתקיימה בראשותו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הוחלט על היערכות מוגברת של המשטרה במהלך תפילות יום השישי בהר הבית.

"משטרת ישראל תנקוט ביד קשה כנגד כל כוונה להפר את הסדר ולפגוע בקיומן התקין של תפילות יום השישי", הוסיפו בדוברות משטרת מחוז ירושלים.

 סרטו פלסטיני מאיים (צילום: מתוך טוויטר)

מוקדם יותר היום נודע כי במהלך חקירת החשודים שנעצרו אתמול (רביעי) על הר הבית עם סכין, התחזק החשד כי הם הגיעו להר הבית במטרה לדקור את אחד השוטרים המוצבים במקום.

כאמור, בחסדי שמיים, כוונתם סוכלה בעקבות ערנותם הגבוהה ותגובתם המהירה של השוטרים הפועלים בשטח הר הבית.

החשודים תושבי מזרח ירושלים 17-18 הובאו לחקירה ונחקרו בגין עבירות של נסיון רצח לאחר תכנון, עבירות ממניע גזעני והחזקת סכין והיום יובאו לדיון בהארכת מעצרם בפני בית המשפט השלום בירושלים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זו הפעם השנייה בחודשים האחרונים שערנות של השוטרים המוצבים בהר הבית הביאו לסיכול ומנעו פגיעה בחפים מפשע ובשוטרים, מציינים בדוברות המשטרה.

הפלסטינים, הזועמים על פרסום 'עסקת המאה' - תכנית השלום שהציג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, התפרעו אתמול בירושלים, כמו גם ביו"ש ובעזה.

עימותים אלימים פרצו באזור שער הפרחים וליד שער שכם, כאשר עשרות ערבים מתפרעים נגד כוחות המשטרה שפועלים במקום כדי לשמור על הסדר הציבורי.

בן היתר נעצרו בשער שכם ארבעה תושבים ממזרח ירושלים לאחר שהתעמתו במקום עם כוחות משמר הגבול. לפי המשטרה, השוטרים דרשו מאחד מהם להזדהות, ומשסירב התפתחו במקום עימותים.