אאא

כשהמועמד לראשות הממשלה, יו"ר כחול לבן בני גנץ, עלה אמש (ראשון) לנאום בכינוס ההכנה לבחירות של ראשי הפעילים במפלגתו, הוא הביט לצדדים ואמר: "מישהו הזיז אותו פשוט", ואז הפטיר לכיוון הקהל: "אני אסתדר בלי הפרומפטר".

במה שנראה כמהלך מתוכנן מראש, ביקש גנץ להוכיח כי הוא מסוגל לדבר משפטים ברורים והגיוניים, גם בלי ה'טלפרומפטר' (מכשיר המקרין טקסט על גבי מסך), על רקע התקריות הרבות שאירעו לו וכבר מיתגו אותו כקשה-דיבור במקרה הטוב.

הנאום עצמו, שנמשך כשמונה דקות, עבר איכשהו בשלום - ככל הנראה בעזרת מכשיר טלפרומפטר שכן פעל בצדו השני, וממנו הקריא גנץ את עיקרי דבריו.

אך בסוף הכינוס, לאחר נאומיהם של בכירי 'כחול לבן' לפיד, יעלון ואשכנזי, הרים היו"ר את אצבעו ואותת למנחה ח"כ בועז טופורובסקי שכבר החל להודות למשתתפים, כי הוא מעוניין להוסיף דבר מה.

בעקבות כך הודיע המנחה לקהל כי "המפקד רוצה להגיד משהו" ופינה את מקומו לח"כ בני גנץ - שכך נשמעו דבריו: "חברים. אני רוצה להגיד לכם דבר נורא פשוט: נשארו לכם חודשיים (עד הבחירות.  י.ג.)...".

בשלב זה נשמעו מכיוון הציבור קולות פליאה ספונטניים, בשל העובדה כי חודש בלבד נותר עד ליום הבחירות לכנסת ה-23, וגנץ נראה מתעשת ומנסה להפוך את טעותו הבוטה לבדיחה: "חודש יום וחודש לילה"...

הקהל השתדל לצחוק, וגנץ המשיך: "...חודש יום וחודש לילה - ואנחנו מסוגלים לייצר כמה כנסים ומפגשים שתגידו, איפה שתגידו, ואנחנו מתחברים למה שאתם מבקשים מלמטה".

"כל אחד שיושב בשורה הראשונה, מימין או משמאל, מי שיש פה ומי שאיננו פה, מת ורוצה לחבק כל אחד מכם; לא הולך - אז פשוט הרבה מאוד תודה. ניפגש או ביום, או בלילה, ושיהיה לנו בהצלחה", סיים את דבריו יו"ר כחול לבן, המתמודד על תפקיד ראש ממשלת ישראל.