אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (מוצאי שבת) לעובדה שעדיין לא החלו את הריבונות הישראלית על יו"ש ובקעת הירדן והסביר כי "אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל".

נתניהו, אמר בהצהרה שמסר ממעלה אדומים כי "בלי יהודה ושומרון קיומנו היה בסכנה. בלי מולדת אין לנו קיום, אנחנו תלושים, אין לנו עבר, אין לנו עתיד. זו הזהות והמורשת שלנו וכאן העתיד שלנו. לכן האויבים שלנו מנסים לעקור ולהוציא אותנו מלב המולדת שלנו. הם לא יצליחו בכך. אנחנו כאן וכאן נישאר לנצח".

"אחרי האופוריה הגדולה של מלחמת ששת הימים, בשמאל השתרשה תפיסה מסוכנת שאומרת שבמקום להיאבק על יהודה ושומרון אנחנו צריכים לוותר עליהם. טענו שאם נמסור שטחים אלה לאויבינו, הם יואילו להשלים עם קיומנו".

נתניהו המשיך, "הם אמרו "שטחים תמורת שלום" וקיבלנו "שטחים תמורת טרור" - אוטובוסים מתפוצצים, מסעדות מתפוצצות, בי מלון מתפוצצים. נחשול החולשה הגיע לממדים כאלה עד שראש ממשלה בישראל, אהוד אולמרט, היה מוכן למסור את הכותל לפלסטינים".

בשלב זה עלה למתקפה: "אותו אולמרט, חברו ויועצו הקרוב של בני גנץ, מתכוון ללכת בימים אלה לאבו מאזן כדי שיעלו יחד נגד תוכנית המאה של הנשיא טראמפ. ומה בני גנץ אומר על זה? "שיעשה מה שהוא רוצה". ככה מדבר מנהיג? בני גנץ? זה לא יאומן. ככה לא פועל מנהיג. אני אומר לבני גנץ - תתנתק מאולמרט, תגנה אותו, מה אתה מגמגם פה? תגיד חד משמעית. מנהיג לא מדבר ככה. ככה מדבר מי שלא יכול להקים ממשלה בלי אחמד טיבי".

נתניהו התגאה: "מאז היום הראשון שלי בחיים הציבוריים דחיתי את התפיסה הזאת על הסף ונאבקתי נגדה בכל כוחי מאז תפקידי הראשון באו"ם. נאבקתי עם חברים טובים בנחשול של אוסלו, העקירות והנסיגות. אבל הדרישות מישראל לסגת הלכו וגאו והגיעו לשיאן ב-11 שנים שעמדתי בראש מורם מול שני ממשלים אמריקניים. הם פעלו נגדנו בגיבוי בלתי פוסק של השמאל והתקשורת בישראל שתבעו ממני כל הזמן לסגת ולוותר".

 נאום נתניהו בהצגת 'עסקת המאה' (צילום: הבית הלבן)

"אספר משהו שלא סיפרתי עד היום. אחרי הלוויתו של שמעון פרס ז"ל, אישיות אמריקנית בכירה מאוד העבירה לי מסר: "אם אתה רוצה הלוויה מכובדת כזאת, כדאי שתתחיל לוותר". אמרתי בתשובה: "אני לא דואג להלוויה שלי, אני דואג למנוע את הלוויה של המדינה שלי".

"במשך 11 שנים בלמתי בגופי, בשכלי ובליבי, תוך כדי התקפות איומות בארץ ומחוצה לה נגדי ונגד משפחתי, עמדתי מול הלחצים הללו ששום ראש ממשלה לא עמד בהם. ברוך השם - בעזרתכם הצלחתי בזה. בזכות התמיכה האדירה שקיבלתי מרבים רבים בישראל, בלמנו את הסכנה".

ראש הממשלה המשיך, "לפני שלוש שנים נקרתה בפנינו הזדמנות פז לשנות את מסלול ההיסטוריה. עלה לנשיאות ארה"ב ידיד אישי שלי במשך שנים, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הידיד הגדול ביותר שהיה לישראל בבית הלבן. ראיתי בזה הזדמנות לעבור מבלימה - למימוש הזדמנות היסטורית. יריבינו לא הבינו. כשטראמפ רצה לבוא ארצה, 3 מחברי סיעתו של גנץ חתמו על עצומה שקוראת להחרים את בואו של טראמפ".

"יועציו הבכירים של בני גנץ - רונן צור וג'ואל בננסון - השוו את הנשיא טראמפ להיטלר. היועצים הקרובים ביותר של גנץ משווים את הנשיא הכי טוב שהיה למדינת ישראל להיטלר. אני קורא לגנץ לפטר אותם מייד. עוד הערב. הם לא יכולים לשמש יועצים שלך, הם לא יכולים להמשיך לדבר בשמך, מה הם מייעצים לך?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בהתייחסות לתכנית השלום של טראמפ אמר נתניהו: "בשבוע שעבר הגענו לרגע השיא - תוכנית המאה. היא כוללת מהפך היסטורי. עד עכשיו, בכל התכניות המדיניות, ישראל היא זו שנדרשה להסכים לוויתורים ממשיים. קראו לזה "מחוות". הפלסטינים לא נדרשו לתת שום דבר. עכשיו קרה ההפך הגמור - ישראל מקבלת דברים ממשיים ואילו הפלסטינים צריכים למלא שורה של דרישות. בין אם הפלסטינים יעמדו בדרישות או לא, ישראל תזכה לגיבוי אמריקני על החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן ובצפון ים המלח ועל כל היישובים היהודיים ביהודה ושומרון, כולם בלי יוצא מן הכלל".

"אנחנו בעיצומו של תהליך המיפוי בשטח שעל פי תוכנית טראמפ יהיה חלק ממדינת ישראל. זה הרבה שטח. אנחנו נוביל את זה והנשיא טראמפ ילך על זה, אני סומך עליו לגמרי ואני סומך עליי לגמרי. אבל אני לא סומך על בני גנץ. אם זה תלוי בגנץ - זה לא יהיה".

נתניהו תקף: "עם גנץ נקבל את פספוס המאה במקום את תוכנית המאה. הוא רוצה ליישם את תוכנית המאה בהסכמה בינלאומית. הסכמה של האו"ם? של האיחוד האירופי? של יאיר לפיד שרוצה לעקור 80-90 אלף מתיישבים? נניח וכל אלה יסכימו, דבר שלא יקרה, גם אז גנץ צריך לקבל הסכמה מאחמד טיבי שאיתו הוא כמעט הקים ממשלה ושבלעדיו אין לו ממשלה".

"התקשורת מסתירה עובדה פשוטה - אין לגנץ ממשלה בלי טיבי. ברגע שהציבור מבין את זה, אנחנו מנצחים. אנחנו צריכים עוד 2-3 מנדטים ויש לנו ממשלה. המנדטים האלה נמצאים בבית, הם לא הלכו להצביע בבחירות האחרונות. אם הם יוצאים להצביע - יש ממשלת ימין. לא היו בחירות חשובות כאלה, עם הזדמנות כזאת וחשש להחמצה כזאת של הזדמנות היסטורית".