אאא

על פי דרישת חברי הכנסת מהאופוזיציה, הכנסת מקיימת היום (שני) דיון מיוחד בעקבות המצב הביטחוני בערי הדרום בכלל ובישובי עוטף עזה בפרט.

בנאומו בדיון, תקף יו"ר כחול לבן בני גנץ את התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו, וטען כי תושבי הדרום משעממים אותו.

"הפכת את עוטף עזה לחוטף עזה. אתה מבטיח הבטחות ללא כיסוי, בעוד ילדי הדרום סובלים מסיוטים. הצבע האדום לא מזיז לך. תושבי הדרום משעממים אותך. אתה יו"ר הבלוק או ראש ממשלת ישראל?", תהה גנץ.

לאחר נאומו, יצאו כל חברי סיעת כחול לבן מהמליאה, על פי קריאתו של גנץ, שהודיע כי חבריו ימשיכו את הדיון על עוטף עזה, אחרי נאומו של בנט.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר הביטחון בנט, שעלה באותו הזמן לדוכן על מנת להשיב להצעה לסדר היום מטעם הממשלה, תקף את כחול לבן, ובמיוחד את ראשי המפלגה.

"בני גנץ, בוגי יעלון; לאן אתם בורחים, ממה אתם מפחדים? תמשיכו לברוח. פחדנים", אמר.

בנט הוסיף לתקוף: "50 יום (במבצע צוק איתן.  א.ר.) לא ידעתם לטפל במנהרות, אז אתם תטפלו בבלונים? לא ייאמן. האנשים שלא הצליחו לעצור 4,594 רקטות על תושבי עוטף עזה ,מעזים להטיף לי איך לטפל בבלונים? כשאני נלחמתי נגדם, בוגי וגנץ, שהיססו וגמגמו והיו נבוכים ולא ידעו מה לעשות, אז הם ברחו - אני טיפלתי. אתם תמשיכו להסס ולצעוק. אני רוצה לתת נתונים, מה היה, וגם נטפל. עשרה שבועות בתפקיד, אחרי 20 שנה של כישלונות שלכם ושל אחרים, נטפל גם בזה. קצת ענווה".