אאא

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאלץ הערב (מוצ"ש), כשלושה שבועות לפני הבחירות, להסביר שוב את פשר הסכמתו המפתיעה לשבת עם מרת באותה ממשלה.

כזכור, בשבוע שעבר הדהים איווט את המערכת הפוליטית, כאשר בראיון לגלי צה"ל אמר, במענה לשאלה, כי אין לו בעיה לשבת עם מפלגת השמאל הקיצוני בממשלת השמאל שמעוניין להקים יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ.

מהלך זה עורר עליו תרעומת רבה, ובמפלגות שבגוש הימין עשו בו שימוש רב כדי להוכיח את טיעוניהן כי 'ישראל ביתנו' חצתה רשמית את המתרס, לגוש השמאל-מרכז.

בעקבות כך, ככל הנראה, נגרמה הירידה בכוחה של מפלגת ליברמן בסקרי הבחירות, שבאחד מהם היא אף הידרדרה לשישה מנדטים בלבד, לעומת שמונה שיש לה כיום.

מצוקה אלקטורלית זו הובילה את אביגדור ליברמן לנסות ולהצטדק, ולראשונה מזה זמן רב לעבור ממתקפה למגננה.

 מרצ במיצג מחאה נגד ליברמן, במערכת בחירות בעבר (מתוך קמפיין המפלגה)

הערב כאמור פרסם איווט פוסט נוסף בענין זה, וכך הוא כתב: "*אני מתקשה להבין את מדוע המפגש בין נתניהו, טיבי וערפאת בוואי פלנטיישן וחתימה על הסכם להעברת שטחי b ו-c לרשות הפלסטינית (לפני 22 שנה!  י.ג.) זה דבר לגיטימי, אבל ישיבה בקואליציה עם סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף יאיר גולן לא לגיטימי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אומנם האלוף גולן (מבכירי העבודה-מרצ) סובל מדיסוננס פנימי - כלוחם בשדה הקרב הוא היה אחד מלוחמי השדה הטובים ביותר שידענו, אולם כשהוא מופיע בפני קהל הוא מדבר שטויות ללא הפסקה - אבל אף אחד לא מושלם, ואי אפשר לצרף אותו לרשימת פסולי חיתון".

ובניסיון ליישב את עמדתו הנוכחית עם זו מהעבר בה "שלח" איווט את מרצ לרמאללה, הוא הוסיף: "העובדה שמרצ לא מתמודדת לכנסת בתור רשימה עצמאית, אלא כחלק מגוש עבודה-גשר-מרצ, משנה את התמונה"...

לדבריו, "ישראל ביתנו מחוייבת לממשלה ציונית וליברלית, וזה הקו שינחה אותנו במשא ומתן הקואליציוני העתידי".

בימים הקרובים יהיה מעניין לעקוב עם מפלגת ישראל ביתנו תפסיק לדמם מנדטים בסקרי הבחירות, או שהשבירה המדוברת של מנהיגה לכיוון שמאל היתה מהלך אחד יותר מדי גם עבור תומכיו המושבעים מקרב ציבור העולים מרוסיה, שדעותיהם נוטות ימינה בבירור.