אאא

לאחר הפרסומים כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להורות אחרי הבחירות על בדיקה בפרשת "המימד החמישי", יו"ר 'כחול לבן', בני גנץ, שעמד בראש "המימד החמישי", אומר הבוקר (חמישי) כי הוא רגוע לחלוטין.

בראיון ל'גלי צה"ל', התייחס גנץ לפרשה ואמר: "אני לא מכיר לא בדיקה ולא חקירה, זה הכול נשמע לי כמו לחץ פוליטי שמעלה דברים לסדר היום".

"אני רגוע לחלוטין", ציין המועמד לראשות הממשלה. לדבריו, "הנושא הזה נבדק בעבר ולא נמצא בו שום חשד לפלילים".

גנץ הוסיף ואמר כי "בניגוד אנשים אחרים, אני סומך על מערכת אכיפת החוק, מערכת החקירה ומערכות הבדיקה ואני נכון לכל בדיקה וחקירה שתהיה בהמשך".

בראיון ל'כאן - רשת ב'' אמר גנץ כי "אני פתוח לכל בדיקה, משוכנע בניקיון כפיי. אני שקוף לסיפור הזה ורגוע לחלוטין. זה בסך הכול ספין והכל בסדר".

אמש, התייחס ראש הממשלה לפרסומים כי לאחר הבחירות יורה מנדלבליט על פתיחת בדיקה או חקירה בנושא וצייץ: "זהו ערב עצוב למדינת ישראל".

למרות הביטחון שגנץ מפגין, ב-ynet ציטטו גורמים משפטיים שאמרו כי "אי אפשר לדעת לאן זה יגיע בעתיד".

ביסודה של פרשת "המימד החמישי" מדובר במכרז משטרתי שבוטל ולאחר מכן הועבר "הקניין הרוחני" לחברת "המימד החמישי", שגנץ עמד בראשה.

בדו"ח מבקר המדינה נכתב כי בשנת 2016 פנתה חברת "המימד החמישי" אל המשטרה בהצעה לרכישת מערכת טכנולוגית מתקדמת שהיא מפתחת. בכדי לבצע פיילוט למערכת, היה צריך לקבל אישור של ועדת פטור במשרד האוצר. לוועדה, הוצגה בין היתר חוות דעת של מנהל הטכנולוגיות של משטרת ישראל, אשר לכאורה כללה פרטים כוזבים ביחס לחברה.