אאא

ככל שמועד הבחירות השלישית לכנסת מתקרב כך גוברות המתקפות ההדדיות בין המפלגות השונות על שלל העניינים העומדים על הפרק במדינה.

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד שלח היום (חמישי) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בו הוא דורש שיורה למשרד הבריאות לחזור בו מהכוונה להשתמש בבית החולים "מלבן" בראשל"צ כמקום לטיפול בחולים שידבקו בנגיף הקורונה.

"אין גבול לחלטוריזם המסוכן של הממשלה הזאת", תקף לפיד. "הם רוצים לשים חולי קורונה באזור הכי מאוכלס במדינת ישראל במקום שאין בו אפילו בידוד ותושבי ראשון גם לא יוכלו לברוח מפה מפני שהממשלה הזאת גם בדרך ביטלה להם את הרכבת מהבית חולים, אז הם יהיו תקועים פה, חולי קורונה, במקום לעשות את מה שעושים בכל מקום בעולם - עושים בית חולים שדה עם בידוד במקום בלי אוכלוסייה, בלי ילדים, בלי קאנטרי ממול ובלי קשישים גריאטריים תקועים מאחורה".

בתגובה לדברים, שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן יצא במתקפה חריפה נגד לפיד ואמר כי "יאיר לפיד פוגע במאמצי מערכת הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה לישראל".

"אני מוחה בתוקף נגד ההתערבות הבוטה של יאיר לפיד נגד פעילות מערכת הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל", אמר ליצמן, "לתדהמתי, החליט לפיד לארגן הפגנה פוליטית מתוקשרת סמוך למרכז הגריאטרי מלבן בראשל"צ, שעל פי גורמי המקצוע במשרד הבריאות הוכשר כמרכז קליטה אפשרי במקרה להידבקות בקורונה בישראל".

ליצמן האשים כי "מדובר בפופוליזם מיותר שמפריע להיערכות. משרד הבריאות פועל על פי תרחיש עבודה שבו ישנו חולה קורונה בישראל, לשם כך המערכת משמישה את כל המתקנים היעודיים שלה (ולא רק מלבן בראשל"צ). משרד הבריאות עושה עבודת קודש, פועל מתוך אחריות לשלום הציבור ובריאותו, על פי החוק, בשיתוף המל”ל, משרד החוץ, השגרירויות השונות ובתי החולים. ארגון הפגנה פוליטית בסמוך למרכז קליטה לחולי קורונה אפשריים, היא פגיעה בעבודת אנשי המקצוע ומהווה חשש לשלום הציבור".

ליצמן הבהיר כי "כשר הבריאות, אני מגבה לחלוטין את הצוותים הרפואיים, בראשם מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, המשנה למנכ"ל פרופ איתמר גרוטו, אנשי שירותי בריאות הציבור בראשות פרופ’ סיגל סדצקי, וכל העוסקים במלאכה 24 שעות ביממה, למען הציבור.

"אני קורא ליאיר לפיד, אל תערב את הפוליטיקה בבריאות הציבור. יש גבול! תן לנו לעבוד ואל תפריע למערכת הבריאות להיערך כנדרש".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ליצמן הבהיר כי "עד כה אין חולה קורונה מאומת בישראל. אם וכאשר יהיו, הם יאושפזו על פי פריסה גיאוגרפית ייעודית ולפי תכניות עבודה סדורות, בהתאם להנחיות גורמי המקצוע".

בתוך כך, מתקפה נוספת על 'כחול לבן' מגיעה מכיוונו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, בעקבות דברים שאמר בני גנץ בוועידת השלטון המקומי.

בציוץ שהעלה גנץ, הוא סיפר שאמר בוועידה ש"אין סיבה לא לאפשר לראשי הרשויות לקבל החלטות: על התחבורה בשבת, על פתיחת אזורי מסחר בשבת, וגם על נושאים נוספים כמו סדרי עדיפויות בחינוך על פי אופי האוכלוסייה. אין מי שמכיר את צרכי התושבים טוב יותר מראש הרשות".

בתגובה, יצא יו"ר ש"ס השר אריה דרעי במתקפה וכתב: "בני גנץ, אל תיגע בשבת! לא ניתן לך להפוך אותה משבת מנוחה לעוד יום של עבודה וחול. השבת היא מקור הברכה והסמל של מדינה יהודית. ש"ס תיאבק בכל כוחה כדי למנוע ממך להקים ממשלת שמאל בתמיכת ליברמן והרשימה המשותפת שתהרוס את הצביון היהודי של המדינה".