אאא

בהלה באיטליה בעקבות התפשטות ה'קורונה': שלושה בני אדם מתו עד כה באיטליה  מהנגיף הקטלני ויותר מ-157 נדבקו, רובם במחוזות לומברדיה וונטו שבצפון המדינה.

בשל התפשטות הנגיף הוטל סגר ב-12 עיירות וכוחות הצבא והמשטרה המקומיים אוכפים אותו. האיטלקים הודיעו, כי ישמרו על ההסגר בצורה הרמטית וכי מי שיפר אותו ייענש בקנסות ואף בשלושה חודשי מאסר בפועל. מדובר ביותר מ-50 אלף איש שנמצאים בהסגר.

חברת הרכבות הלאומית של אוסטריה הודיעה אמש (ראשון), כי היא מפסיקה את תנועת הרכבות לאיטליה וממנה בשל התפשטות נגיף ה'קורונה' באיטליה. הלילה, עצרו הרשויות רכבת שהגיעה מאיטליה במעבר ברנר שבהרי האלפים בעקבות דיווחים ששניים מהנוסעים סובלים מחום ועלה חשש שנדבקו בנגיף.

משרד הפנים האוסטרי מסר כי הרכבת עשתה את דרכה מוונציה למינכן ונעצרה בגבול אוסטריה. לא ידוע כמה נוסעים נמצאים על הרכבת והרשויות טרם החליטו מה לעשות איתם. כמו כן לא נמסר מתי תתחדש תנועת הרכבות בגבול. "נדון בצעדים הבאים עם עמיתינו האיטלקים", נמסר בהצהרה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ההתפשטות המהירה של הנגיף באיטליה גרמה לביטול אירועים ציבוריים רבים, ומקומות ציבוריים רבים כמוזיאונים ובתי ספר נסגרו לפחות לעוד שבוע.

בסופרמרקטים בצפון איטליה נוצרו תורים ארוכים של אנשים חרדים, רבים מהם עם מסכות כירורגיות. הם הצטיידו באספקה מחשש לתקופה ארוכה של בידוד ורוקנו את המדפים. 

במדינות השכנות עוקבים בעניין רב אחר המתחולל באיטליה, מתוך חשש שהנגיף יחל להתפשט אף הוא באירופה בה הגבולות פתוחים יחסית. שרי הבריאות של איטליה, צרפת וגרמניה אמורים להתכנס בקרוב כדי לדון במצב החמור.