אאא

לאורך הלילה נשמרה הפסקת האש בין ישראל לארגון הטרור הג'יהאד האיסלאמי וזה לאחר שארגון הטרור הכריז על הפסקת אש שתחל בשעה 23:30, אמש (שני).

למרות הפסקת האש, בפיקוד העורף טרם חידשו את הלימודים בדרום הארץ. נכון להבוקר, לא יתקיימו לימודים בנתיבות, שדרות, אשקלון ובעוטף עזה. מדובר בלמעלה מ-60 אלף תלמידים שיישארו בבית.

עם זאת, בצה"ל הודיעו הבוקר כי תנועת הרכבות משדרות תחזור לפעילות המעשה 08:00. כמו כן, צירי תנועה שנחסמו - ייפתחו.

אמש סיכם צה"ל את תוצאות ה'סבב' הנוכחי: משעות הבוקר אתמול ועד לשעה 18:00 זוהו לא פחות מ-50 שיגורים לשטח ישראל.

"לאחר תחקור, עומד שיעור היירוטים מכיפת ברזל על 90% מהשיגורים, בהתאם למדיניות היירוט". יצוין, כי כמעט כל שאר הרקטות נפלו בשטחים פתוחים.

50 הרקטות הללו מצטרפות לעוד כ-70 ששוגרו אתמול. בחסדי שמים, לא נרשמו כל פגיעות בגוף, במהלך שתי היממות האחרונות.

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, נשא אמש דברים, בכנס בחולון בהוקרה למערך המילואים, בדבריו אמר: "לא ברור אם הסיבוב הולך להסלמה או לדעיכה, וברור כי צה"ל מגן על ישראל, השבריריות שבה אנו נמצאים -  ברורה והמהירות שהגבולות מתפרצים והסכנות שמתרגשים בתוך מבצע".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

 יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, אמר אמש: "יש מולנו אתגרים ביטחוניים בכל הזירות ובכללן גם אתגר החירום הבריאותי מול וירוס הקורונה שאני לא בטוח שהוא מטופל כראוי.

"מערכת הביטחון הישראלית חייבת לתת תשובה מסודרת לכל האתגרים שמולנו- בדרום, בצפון, במזרח קרוב ורחוק ובכללם איראן.

"כדי להתמודד עם האתגרים האלו ולשים סוף לכישלון של נתניהו מול הנייה והאתגרים האחרים- נמצא כאן מי שיהיה שר הביטחון של מדינת ישראל- גבי אשכנזי".

ב'הליכוד' הגיבו: "בושה שבזמן שחיילי צה״ל נלחמים בטרור, גנץ וחבריו עושים פוליטיקה כדי להסתיר מהציבור שהממשלה שלהם תהיה תלויה ברשימה הערבית המשותפת ולא תוכל לפעול נגד הטרור בשום מקום".