אאא

יו"ר כחול לבן בני גנץ שוחח בצהריים (שני) לראשונה עם ראשי הרשימה הערבית המשותפת, במטרה להרכיב בעזרתם 'ממשלת מיעוט'. 

בשיחות עם יו"ר הרשימה ח"כ איימן עודה, ח"כ אחמד טיבי וח"כ מנסור עבאס, חזר גנץ על כוונתו "להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל, יהודים וערבים, ולפעול בכדי למנוע מערכת בחירות רביעית".

כזכור, עד כה כעסו בכירי הרשימה המשותפת על כך שגנץ לא דיבר איתם בנושא הרכבת הממשלה המדוברת.

בתוך כך, בכירים במפלגת כחול לבן זועמים על כוונתם לכאורה של חברי הכנסת צבי האוזר ויועז הנדל לסכל את הקמת של הממשלה שאמורה לקום בסיוע הרשימה הערבית המשותפת.

צבי האוזר ויועז הנדל (צילום: נועם רבקין, פלאש 90)

צבי האוזר ויועז הנדל (צילום: נועם רבקין, פלאש 90)
הגדלה

"הם סיימו את דרכם אצלנו. לא ייכללו יותר ברשימה בעתיד", ציטט פרשן חדשות 12 עמית סגל את הגורמים הבכירים הללו.

מנגד ‏בסביבת האוזר והנדל אומרים: "מילה שלהם זו מילה. הם לא יישבו עם מי שלא מקבל את ההסדר המכונן של מדינה יהודית ודמוקרטית. אין להם שום כוונה לזוז מילימטר מעמדתם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

על רקע זה מסר יו"ר המפלגה ח"כ בני גנץ בהודעה רשמית: "בכחול לבן יכולות להיות מגוון דעות, אבל יש רק עמדה אחת והחלטה אחת - שלי. לא של בכירים ולא של מקורבים".

בתגובה נמסר מדוברות הליכוד: "רמטכ"ל לשעבר דורש משני ח"כים להתפטר במידה ולא יסכימו לשבת בקואליציה עם תומכי טרור. סך הכל הגיוני...".

 קמפיין נגד חבירת ליברמן ל'ממשלת מיעוט' (צילום: מתוך פייסבוק)

בתוך כך, גנץ סיים את פגישת המשא ומתן הקואליציוני שקיים עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, ואמר לאחר מכן: "סיימנו עכשיו פגישה טובה שבה דיברנו על עקרונות היסוד וסיכמנו על שיתוף פעולה להרכבת ממשלה, כדי להוציא את ישראל מהבוץ שהיא נמצאת בו ולמנוע בחירות רביעיות".

"על הפרטים נדון בהמשך; נסכם עקרונות פעולה משותפים ונמשיך קדימה", הוסיף יו"ר כחול לבן, וליברמן מצידו אמר אף הוא: "נתחיל בסבב פגישות עם הסיעות, ונגבש צעדים".