אאא

שעה קלה אחרי פגישת יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן עם ראשי מפלגת כחול לבן, פנה הערב (רביעי) יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, לשרים יריב לוין וזאב אלקין עם רשימת תנאי הסף להצטרפות הסיעה לקואליציה הבאה.

התנאים, שפורסמו בשבוע שעבר, זהים לחלוטין לתנאים שהציבה ישראל ביתנו במשא ומתן לכנסת ה-21 וה-22, ולהם לא ניתנה התייחסות מהליכוד עד היום:

1. קביעת רף הכנסה מינימלית לגימלאים בגובה של 70% משכר המינימום.

2. העברת סמכויות להפעלת תחבורה ציבורית ופתיתת עסקים בשבת מהשלטון המרכזי לשלטון המקומי.

3. העברה בקריאה שנייה ושלישית את חוק הגיוס בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה 20.

4. חוק למתן אפשרות לנישואים אזרחיים.

5. מתן הרשאות לרבני ערים להקים בתי דין לגיור.

בתגובה ענה לו שר התיירות יריב לוין: "קיבלתי בהפתעה את מכתבך שבנידון, אשר עניינו כביכול תנאים להקמת ממשלה ולהצטרפות לקואליציה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אני מניח כי פנייתך הייתה מיועדת לחברי הכנסת איימן עודה, אחמד טיבי וחברי הרשימה המשותפת, ונשלחה אליי בטעות".

לוין המשיך, "ככל שאין מדובר בטעות, הרי שפנייתך מפתיעה ביותר שכן היא עומדת בסתירה מוחלטת להודעות חוזרות ונשנות של יו"ר מפלגתך ח"כ אביגדור ליברמן, לפיהן הוא מסרב לשבת בממשלה אשר בראשה יעמוד יו"ר הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת, בשעה שיו"ר מפלגתך אף הכריז שראש הממשלה נתניהו "נדרש לצאת לפנסיה"".

"על כן, אודה בעד הבהרתך כי מפלגת ישראל ביתנו חוזרת בה מן ההצהרות של ח"כ אביגדור ליברמן, וכי מפלגתכם מעוניינת לשבת בממשלה לאומית בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו".

"כמו כן, וכפי שידוע לך היטב, על מנת שנוכל לקיים עמכם מו"מ קואליציוני, נדרש כי ראש הממשלה יקבל מנדט מנשיא המדינה להרכבת הממשלה. לאור זאת וככל שפנייתך שבנידון הינה רצינית עניינית וכנה, ועל מנת שניתן יהיה לנהל מו"מ להרכבת ממשלה, אבקש לקבל את התחייבות מפלגתכם להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו לשם קבלת המנדט להרכבת הממשלה הבאה".