אאא

בהמשך להנחיות החדשות להתמודדות עם מגפת הקורונה, גורמי המקצוע במשרד התחבורה וברשות לתחבורה ציבורית, פונים היום (ראשון) לציבור בקריאה: המעיטו את הנסיעות והשתמשו בתחבורה הציבורית רק לצרכים חיוניים. 

בנוסף, בדיונים שנערכו בשעות האחרונות, בהשתתפות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ וגורמי המקצוע במשרדו, נקבע כי החל מיום שלישי הקרוב יופסק התשלום במזומן בכלל אמצעי התחבורה הציבורית בישראל, במטרה לצמצם את המגע בין הנוסעים לנהגים. 

ציבור הנוסעים נדרש להיערך מראש באמצעות הצטיידות בכרטיס רב-קו. מי שאין ברשותו כרטיס, יוכל לקנות - עד ליישום ההנחיה - כרטיס רב-קו אנונימי אצל נהג האוטובוס, ולהשתמש בו. 

את כרטיסי הרב-קו ניתן להטעין באינטרנט בעזרת קורא כרטיסים, בטלפון הנייד בטלפונים התומכים, ובאלפי נקודות הטענה ברחבי הארץ, ובהם סניפי הדואר ורשתות הפארם. את מיקומן של כלל נקודות ההטענה ומידע על נקודות השירות ניתן למצוא באתר המידע לנוסע בתחבורה הציבורית.

 ההצהרה בה נמסרו ההנחיות החדשות (צילום: לע"מ. תמונה: חיים גולדברג)

עוד נמסר, כי "ברשות הארצית לתחבורה ציבורית עוקבים בכל העת אחר הנחיות גורמי המקצוע. התחבורה הציבורית ממשיכה לפעול כסדרה, אולם בעקבות ההחלטה על סגירת מוסדות החינוך, ומקומות הבילוי – הופסקו קווי התלמידים והאקדמיה".

"ברשות הארצית מעדכנים בכל העת את מפת השירות של התחבורה הציבורית בהתאם להנחיות. בפעילות כלל הקווים ניתן להתעדכן בטלפון ב*8787 וביישומונים השונים", נמסר.