אאא

מחיר האלכוג'ל יהיה בפיקוח עצמי, כך התחייבו מספר רשתות מזון ופארם שנענו לבקשתו של שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, לשמור על מחיר מקסימום לאלכוהול ג'ל שלא יעלה על 9.90 שקלים ל-100 מ"ל.

המוצר יימכר במחיר זה ואף נמוך מכך ברשתות רמי לוי, שופרסל, Be של שופרסל, יוחננוף, יינות ביתן ויקטורי וסופר פארם. לא מן הנמנע שיימכר במחיר זה גם ברשתות נוספות כשככל הנראה מספר המוצרים לכל לקוח יוגבל כדי למנוע התנפלות.

המוצר שהפך למבוקש במיוחד בשבועות האחרונים בשל התפשטות נגיף הקורונה והחובה לשמור על סטריליות עורר סערה ברשת לאחר שעלו תמונות מהן עלה שסופר-פארם מכרה את המוצר ב-33.90 שקל. לאחר מכן טענה הרשת להגנתה כי  זו הייתה "טעות תמחור" בלבד.

לפי השר, חלק מהרשתות אף הביעו נכונות למכור כמות של 500 מ"ל במחיר שלא יעלה על 19.90 שקל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

על פי הדיווחים, שתי היצרניות הגדולות של האלכוהול ג'ל, ד"ר פישר וסנו, עברו לייצור של 24 שעות ביממה במקום פעמיים בחודש זאת במטרה לעמוד בביקושים הגבוהים.

ממשרד הכלכלה נמסר, כי "יצרני המוצר ציינו היום כי לא קיים מחסור שלא מאפשר את המשך הייצור, אלא ביקושים גבוהים מאוד, אשר הביאו להעדר המוצר מהמדפים, אך הוא ימשיך להיות מסופק לרשתות בימים הקרובים".

בתוך כך, ממשרד הכלכלה והתעשייה הודגש שוב, כי "אין כל מחסור במוצרי מזון, הייצור נמשך והאספקה לארץ סדירה". שר הכלכלה הדגיש שסופרמרקטים ורשתות פארם יהיו פתוחים וכי אין צורך להתנפל על המדפים.