אאא

יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, התייחס לקריאת בכירי 'הליכוד' ליו"ר הכנסת, יואל יולי אדלשטיין, שלא לציית להוראות בג"צ באשר לבחירות יו"ר חדש: "חבריי בליכוד אתם השתגעתם".

בנאום, במליאת הכנסת, תקף ח"כ גנץ ואמר: "עכשיו יש קריאות של שרים לא למלא אחר הוראות בג"ץ. חבריי בליכוד אתם השתגעתם? ירדתם מהפסים? כשנוח לכם אתם עותרים ועכשיו אתם קוראים לא לקיים את פסיקות בג"ץ. לא יקום ולא יהיה".

לדבריו: "במעשה חסר תקדים ניסו לשתק את הכנסת. דבר שלא נעשה באף דמוקרטיה מתפקדת ולא ייעשה לעולם במדינת ישראל. כל הדמוקרטיות הגדולות החלו את תהליך סופן כשהיה מצב חירום".

"נתניהו", פנה גנץ והוסיף: "בניגוד אליך לעולם לא נפגע במיעוט וקולו החיוני והחשוב. הפעלת כל המוסדות הדמוקרטים אינה מגבילה את פעולות הממשלה, היא נותנת להן תוקף ומאפשרת להצליח במאבק משותף מול משבר מורכב. אני מתחייב כאן מעל הבמה - כשיהיו מהלכים קשים ונכונים נצביע בעדם וניתן גיבוי מלא. גם אם זה יפגע בנו פוליטית".

לדבריו: "הניסיון הציני להתנות משא ומתן לאחדות בשבירת הכללים הדמוקרטים - לא יצליח. כבר היום נדאג להפעיל את הכנסת ונפעל למנות יו"ר כנסת בהקדם. במקביל, נדאג לאזרחים ונמשיך לחתור להקמת ממשלה רחבה, טובה ופטריוטית. אני קורא לחבריי שלא הגיעו היום למשכן – זה לא הזמן לפלגנות וספינים".

"אחדות בעם ובממשלה לא בונים באיומים או תחת אולטימטומים. זה צו השעה של כל החברה הישראלית", הדגיש יו"ר 'כחול לבן'.