אאא

משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי מספר חולי הקורונה בישראל עלה ל-6,211. אתמול, בשעה הזו, עמד מספר החולים על 5,358. מדובר בעלייה של 853 חולים ביממה.

מספר החולים במצב קשה עומד על 107, מתוכם 83 חולים הנזקקים למכונות הנשמה. 127 חולים מאושפזים במצב בינוני. מספר המתים עלה הבוקר ל-30. 5,659 חולים אובחנו בקורונה ומצבם מוגדר קל.

כפי שדווח מוקדם יותר, מספר המתים בישראל עלה ל-31: במרכז הרפואי העמק נפטר הלילה (חמישי) בן 77, סיעודי, ונדבק בנגיף הקורונה. בבית החולים שיבא שבתל השומר, הלך לעולמו קשיש בן 95 שנדבק בנגיף. בבית החולים 'ברזילי' נפטר בן 78 שנדבק בנגיף. בן 87 נפטר בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לאחר שנדבק בנגיף.

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הודיע הבוקר כי הוא נכנס לבידוד בשל הפגישות שקיים עם שר הבריאות, יעקב ליצמן, שחלה בקורונה.

לדברי בר סימן טוב: "התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם. אני אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע ימשך.

"הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו וחובה עלינו להישמע להוראות. מכאן אני ממשיך לקרוא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות משרד הבריאות".