אאא

מפלגת ימינה תוקפת הערב (חמישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בשל הטענות כי הם נדחקים מהתיקים המשמעותיים שניתנו ל'כחול לבן' על חשבון גוש הימין.

בימינה מאיימים ברמיזה אפילו להצטרף ל'יש עתיד' ולנסות לפגוע באמצעות חוקים כנגד שחיתות ביכולתו של נתניהו לכהן כראש הממשלה.

"אנחנו לא חלק ממשחק הכיסאות של נתניהו וגנץ", נמסר בהודעת ימינה, "כבר שבוע שנתניהו מנהל את המו"מ לבד, בלי לשתף את שותפיו בשנה האחרונה. אם נתניהו מכר את כל מה שחשוב לימין, אין לנו שום כוונה להיות עלה תאנה בממשלת שמאל בראשותו שמוכרת את תיק המשפטים, מחסלת את הריבונות, מבטלת את חוק קמיניץ ועוד". 

"ימינה תקדם את ערכיה בממשלה או בכנסת. ארץ ישראל, תיקון מערכת המשפט, זהותה היהודית של המדינה, שוק חופשי, מלחמה בשחיתות, ועוד. מי שיהיה חתום על פירוק הבלוק הוא נתניהו", נמסר עוד בהודעת המפלגה כשה"מלחמה בשחיתות" היא הרמז לנתניהו על האיום כנגדו.

בכירים בליכוד מסרו בתגובה: "ההודעה המבישה של ימינה מוכיחה שעבור ג׳ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו, בניגוד מוחלט להבטחתם לבוחריהם ובניגוד לבחירת מצביעי המחנה הלאומי".