אאא

האם ב'העדה החרדית' יחזרו להפעיל את תלמודי התורה בימים הקרובים ךמרות סכנת הקורונה? במכתב רשמי שיצא היום (שני), פונים הרבנים למנהלי תלמודי התורה ולהורים בקריאה דחופה לעשות ככל יכולתם לחזור לשגרת הלימודים, עד כמה שניתן, בהתאם להנחיות.

וכך נכתב ב'קול קורא' הבלתי שגרתי, עליו חתום גם הגאב"ד הגרי"ט וייס, שהחלים אך לאחרונה מהנגיף: "בשל המצב בו עדיין לא נושענו, נסגרו שערי תלמודי התורה, דבר שגורם נזק גדול לתינוקות של בית רבן בכך שהעולם שמם מקול תלמודם; מה גם שבשל הבטלה הגדולה נגרם נזק לתלמידים, בכך שחלה ירידה גדולה בכל המעלות והמידות אותם קנו בתקופה האחרונה".

"אשר על כן", ממשיכים הרבנים וכותבים, "פונים אנו בכל לשון של בקשה אל המנהלים והמחנכים, אשר בידיהם הופקד חינוך הדורות, וגם אל הורי התלמידים, בקול קורא: לשבת ולטכס עצה איך להמשיך את סדר הלימודים של ילדי תשב"ר, כמובן בדרכי שמירה הניאותים ככל הנדרש והצורך, כדי שלא יושבת קול התורה של ילדי תשב"ר ובחורי הישיבות".

 רבני 'העדה' דנים במצב. ארכיון

בתוך כך, במכתב נוסף שהוציאו במהלך היום בעדה החרדית, נקרא כלל הציבור להצטרף כל אחד מביתו, ביום חמישי הקרוב (ערב ראש חודש אייר) לעצרת תפילה וזעקה לרגל המצב הקשה ולרפואת כלל החולים.

העצרת צפויה להתחיל בשעה 18:30 בערב, ובשעה 19:00 יתקיים מעמד קבלת עול מלכות שמים בצוותא.

הרבנים אף קוראים לציבור להמשיך ולומר את תפילת 'אבינו מלכנו' בתפילת שחרית, על מנת "לקרוע את רוע הגזירה".