אאא

במהלך שריפה בבית פרטי בדרום השרון, גבר בן 86 נשרף למוות. בנוסף, הצהריים (רביעי) התרחשו עוד שתי שריפות שונות במבשרת ציון ובמגרש גרוטאות בצפון - שם נשרפו גורי כלבים.

על השריפה בדרום השרון אומרים בדוברות מד"א כי "התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירקון על שריפה בבית פרטי במועצה אזורית דרום השרון. פראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של גבר בן 86 ומעניקים טיפול רפואי ל 2 נשים בנות 55 ו- 40 במצב קל כשהן סובלות משאיפת עשן". 

משה כהן פרמדיק מתנדב באיחוד הצלה דווח מהזירה: "למרבה הצער נקבע מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל. צוותי כיבוי פעלו בזירה עקב אופי האירוע. כמו כן טופלו שתי נשים במצב קל כתוצאה משאיפת עשן".

פראמדיק מד"א פאדי חמדאן סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות הכיבוי שפעלו לכיבוי השריפה. 2 הנשים שסבלו משאיפת עשן היו מחוץ לבית כשהן בהכרה מלאה והענקנו להן טיפול רפואי שכלל חמצן. מיד כשהתאפשר נכנסו פנימה בליווי כוחות הכיבוי שערכו במקום סריקה. הגבר היה מחוסר הכרה וללא סימני חיים ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

על השריפה במבשרת מדווחים דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים: "ארבעה צוותי כבאות והצלה מתחנות בית שמש ומבשרת ציון פועלים כעת לכיבוי שריפה שפרצה בדירה ברחוב הארבל במבשרת ציון".

"מדיווח של הלוחמים בשטח מדובר במחסן שצמוד לדירה שבוער ובשלב זה לוחמי האש פועלים לכיבוי המוקד ולמניעת התפשטות האש.

על השריפה בצפון מספר רב רשף מאמו אושרי:  "בשעות הצהריים נתקבלה במשל"ט צפון על שריפת קוצים גדולה בסמוך למגרש גרוטאות במנשיה זבדה".

"למקום הוזנקו ארבעה צוותי כיבוי, הצוותים פעלו לכיבוי השריפה ועצרו את ההתפשטות למגרש הגרוטאות".

יצוין כי במהלך השריפה נמצאו במקום גורי כלבים שחולצו למקום בטוח. לאחר השריפה  נמסרו הגורים למשטרה הירוקה שהעבירה אותם לצער בעלי חיים.