אאא

בשעה זו נערכת בקבר הרשב"י במירון ההילולא המסורתית של רבי שמעון ר יוחאי. השנה, לאור מגיפת הקורונה, היא נערכת ללא מאות אלפי היהודים שמגיעים מכל קצוות הארץ והעולם לחגוג את ל"ג בעומר בהר מירון בקבר הרשב"י

מוקדם יותר הצהריים (שני), תקף ח"כ הרב ישראל אייכלר את ח"כ גפני שקרא לחברי הכנסת החרדים שלא לעלות למירון למרות האישור שיש בידם - בשעה שמאות אלפי היהודים לא יכולים לעלות ולחגוג בשל הקורונה. תפסנו אותו דקות לפני ההדלקה לראיון קצר:

ח"כ הרב ישראל אייכלר זו לא תחושה מוזרה - ל"ג בעומר מירון עם כמה עשרות בודדים?

"זה מאוד קשה, מגיפה שלא ידענו כמותה, לא חשבנו בכלל. אבא שלי בתשכ"ז בשנת 1967, שבוע לפני מלחמת ששת הימים, זה היה מקום מסוכן ואמרו לא ליסוע. הוא נסע במסירות נפש עם קבוצה קטנה של אנשים בשביל לא להשאיר את קבר רבי שמעון ריק. 

"היום, אני אמרתי לעצמי, אם אני יש לי אישור להיכנס ואני לא בא לייצג את מאות אלפי היהודים שהיו רוצים להיות פה ולהתפלל בשבילם, שהקב"ה יסיר את המגיפה ויתן להם כל טוב, ברכה ורחמים וחיים ופרנסה - אני פשוט מועל בתפקדי. ולכן אמרתי עצמי: אני בא. והודעתי שמי שרוצה שישלח לי שמות לתפילה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לא אהבת, בלשון המעטה, את דבריו של ח"כ הרב משה גפני שחברי כנסת לא יעלו למירון למרות האישור שקיבלו

"אני לא מתייחס לאנשים שלא באו אף פעם למירון לרשב"י, אני מדבר אל חצי מיליון יהודים שרוצים לבוא ומגיעים כל שנה. אבא שלי הרב מנשה אייכלר ז"ל היה מנהל המקום ליותר מ-50 שנה ודאג שכל יהודי יוכל להגיע לכאן, וחשבתי, שלכבודו ולכבוד רבי שמעון בר יוחאי - אני צריך להיות פה".

ועדיין, איך התחושה האישית שלך להיות במירון בלי מאות אלפי האנשים?

"ממש תחושה של "דרכי ציון אבילות מבלי באי מועד". ובעז"ה בשנה הבאה יהיו פה מיליון יהודים, ואם ה' יעזור, בירושלים הבנויה ולא פה".