אאא

ה"וושינגטון פוסט" דיווח הלילה (שלישי), כי נראה שישראל היא זו שעומדת מאחורי מתקפת סייבר רחבת היקף נגד הנמל האיראני - שאהיד ראג'עי לפני כעשרה ימים.

לפי הדיווח, שבו צוטטו מקורות בממשל האמריקני ובמדינות אחרות, המתקפה פגעה קשות בפעילות הנמל שנמצא במצר הורמוז ב-9 במאי. באותו יום אירעו בפתאומיות שיבושים קשים בתנועה באזור הנמל האיראני, ומחשבים המווסתים את תנועת הספינות, המשאיות והסחורות קרסו בבת אחת.

יממה לאחר האירוע אישרו גורמים רשמיים באיראן כי האקר זר הביא לקריסה של מערכות המחשוב בנמל. ההערכה שישראל עומדת מאחורי המתקפה היא בשל העובדה שאיראן ניסתה לפגוע באמצעות מתקפת סייבר במערכת המים של ישראל לפני כשלושה שבועות.

 החרדי שעובד עם השב"כ בראיון מיוחד. צפו (כיכר השבת)

כזכור, על פי דיווחים בתקשורת האמריקאית, איראן ערכה ניסיון מתקפת סייבר על מערכות השליטה של תאגידי המים בישראל, אך ללא הצלחה ממשית.

על פי הדיווח בוושינגטון פוסט, גורם ביטחוני זר אמר כי המתקפה הישראלית הייתה "מדויקת ביותר", ואמר כי הנזק לנמל האיראני חמור יותר ממה שדווח בערוצים הרשמיים של הרפובליקה האסאלמית.

ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי, אלוף (במיל) עמוס ידלין כתב בטוויטר, כי "אם ישראל היא זאת שהגיבה על תקיפה איראנית שכוונה לתשתית אזרחית (מים וביוב), ישראל מבהירה שראוי להשאיר מערכות אזרחיות מחוץ לתחום הלחימה. זהו מסר משמעותי על פגיעות המערכות הכלכליות באיראן ליכולות סייבר ישראליות".