אאא

העיתונאי יוסי אלי חשף אמש (רביעי) במהדורה המרכזית של חדשות 13 תיעוד ממצלמות האבטחה של פיגוע הדריסה שאירע לפני כשלושה חודשים בירושלים.

בפיגוע, נפצעו 12 חיילים שהיו בדרכם לטקס ההשבעה ליד הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו. בתיעוד הוידאו, ניתן לראות את החיילים נמלטים לכיוון השני, בעוד המחבל דורס את חבריהם.

בצה"ל טענו אז כי החיילים לא הספיקו להגיב בירי לעבר המחבל, אך התיעוד מוכיח לכאורה כי הלוחמים בשטח כלל לא ניסו לחתור למגע.

האשם טארק, מאבטח שהיה במקום וטיפל בחייל גולני שנפצע קשה, אמר לחדשות 13: "מחבל ניסה להרוג אתכם, ניסה לרצוח, ניסה לעשות פיגוע ואתם עם נשקים עומדים, מסתכלים אחד על השני? אף אחד לא ירה, אף אחד לא אפילו העז להתקשר למשטרה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לחדשות 13 כי "מטבע הדברים הסרטון מציג זווית מסוימת ואינו מראה את התמונה השלמה".

לפי צה"ל, "מתחקיר האירוע עולה כי מפקד כיתה וחייל נוסף שנכחו בנקודה ואף נפגעו בפיגוע חתרו למגע. המפקד והטירון דרכו את נשקם, וניסו לחתור למגע, המפקד רץ אחר הרכב הפוגע. כאשר הבין שאינו מצליח לירות, פנה לאזרח ברכב שחלף במקום ויצא למרדף רכוב אחר המחבל".

"לאחר כמה מאות מטרים הבין כי המחבל נמלט, שב לזירה והחל בסיוע לפצועים. החתירה למגע היא ערך עליון בצה"ל באירוע זה צופה מהלוחמים לפעול בצורה טובה יותר לנטרול האיום. עם זאת נדגיש כי מדובר באירוע מורכב שהתרחש במשך שניות בודדות בתנאים מאתגרים".