אאא

יותר מ-3,000 בני אדם הגיעו אמש (חמישי) לעצרת הזדהות עם עובדי תעשיית המוזיקה הישראלית בפארק צ'ארלס קלור בתל אביב, וכשעל הבמה הופיעו מיטב האומנים הישראלים, בקהל לא הקפידו כלל על המרחק הנדרש על פי הנחיות משרד הבריאות והאלפים הצטופפו יחד, רובם ללא מסכות כלל.

התיעודים שכמותם לא נראו מאז תחילת התפרצות נגיף הקורונה לא עוררו ביקורת, מה שהרגיז את  כתב ynet, איתי בלומנטל שצייץ "לחובבי ההשוואות כל הזמן, מטורף מה שקורה עכשיו בבני ברק!", כשהוא מצרף סרטון מתוך המופע בתל אביב. הוא הזכיר אירועים נוספים שזכו למתקפות חריפות כנגד החרדים על "הפצת קורונה" אל מול השתיקה על התנהלות התל אביבים.

כזכור, רק לפני שבוע צעקו הכותרות על החרדים שמפיצים קורונה בשל אירועי ל"ג בעומר, בהם מאות בני אדם התאספו במאה שערים בירושלים. ליברמן ניצל כמובן את ההזדמנות להסית וכתב: "שוב חוזרים המראות מחגיגות פורים כאילו שלא למדנו שום דבר...". גם ראש הממשלה נתניהו גינה את חוגגי ל"ג בעומר ואיים כי יגביר את האכיפה, למותר לציין שאתמול הוא שתק לחלוטין.

רק אתמול בבוקר היה דיון בבג"צ, בו אותה המשטרה שלא אכפה כלום בתל אביב, עמדה על כך שאין מצב שישתתפו בריקוד הדגלים בירושלים יותר מ 700 איש, כי אז יפרו את כללי הקורונה. האירוע לבסוף התקיים במתכונת מצומצמת תוך שמירה על כל הכללים. למותר לציין אילו תגובות היו לו הם היו מפרים אותן כמו בתל אביב.

יצוין, כי תל אביב מוליכה את טבלת הגידול היחסי במספר הנדבקים בקורונה אל מול כל הערים בארץ, אתמול הגידול העירוני עמד על 0.35 אחוז אל מול 0 אחוזים בבני ברק שם אלו המספרים כבר יותר משבוע ברצף ו-0.08 בירושלים.

למרות הביקורת הנוקבת של בלומנטל בטוויטר, באתר הבית שלו עלתה כתבה מפרגנת מבלי להשמיע ולו שורה אחת של ביקורת ככל הנראה בשל החלטה מערכתית של ynet, שאף בחרו בכותרת "ההנחיות לא מעניינות", ציטוט של אחת ה"מפגינות"ץ