אאא

הזמר והיוצר אביב גפן, סיפר בראיון לדנה ויס שישודר בתכנית 'חדשות סוף השבוע' ב'ערוץ 12', על התיקון שעשה בכל הנוגע לדעותיו על המגזר החרדי, במהלך הראיון הוא פרץ בבכי כשהוא מכה על חטא על כך שהיה במשחק של "לשנוא את האחר".

בראיון שישודר במוצאי שבת הוא סיפר כך: "אמרתי בהופעה תעזבו את בני ברק, הם לא אשמים. כשירדתי מהבמה היו לי 420 הודעות. מישהו העביר את המספר שלי בבני ברק וחרדים שלחו לי מלא הודעות. התחלתי לקרוא ופשוט ישבתי ובכיתי. שנים לימדו אותנו לשנוא את האחר, ואפילו אני הייתי במשחק הזה. פתאום ראיתי אותם. את החרדים".

כזכור, כפי שפורסם לפני חודש וחצי ב'כיכר השבת', על רקע ההסתה נגד המגזר החרדי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל - הזמר והיוצר אביב גפן הפתיע ויצא להגנת המגזר החרדי.

במהלך הופעה בשידור חי ב'קשת 12' בתוכנית 'זאפה בסלון' - הקדיש כוכב הזמר הישראלי שיר מיוחד לתושבי עיר התורה והחסידות בני ברק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מדובר בשיר 'עורי עור' שגפן הלחין והוציא לפני כעשרים שנה, ובו הוא קורא לאהבת חינם בין כלל המגזרים בעם ישראל ויוצא נגד שנאת חינם.

"אני הולך עם הילדים שלי בערבי חג ובימי שישי לבני ברק, מקום שקרוב אלי הביתה", אמר גפן לאלפי הצופים בשידור החי, "לאור מה שקורה שם לאחרונה היה חשוב לי להגיד שאני הולך לשם כי באמת יש שם זמן אחר מנותק מהעולם החילוני - הם לא על גוגל, הם לא תמיד זמינים ומעודכנים ואסור להאשים אותם בהפצת הקורונה. לכן אני מקדיש להם את השיר 'עורי עור' בימים כאלה לא קלים".

אביב גפן הנחשב לסמל חילוני, המרבה לדבר על נושאי הדת בתכניות הטלוויזיה - נוהג בשנים האחרונות להגיע בימי שישי וערבי חג לעיר התורה והחסידות בני ברק בכדי להתבשם מהאווירה הייחודית ולקנות אוכל יהודי אותנטי יחד עם מקורבו חיים גיטלר שמכיר לו מקרוב את הפנים היפות של המגזר החרדי