אאא

30 ילדים חרדים בגני הילדים בתלמוד תורה 'חכמת שלמה' של הרב אברהם פינזל נכנסו לבידוד עד יום ראשון לאחר שחולה קורונה שהה בגנים, כך מעדכנת עיריית ירושלים.

כפי שדווח לראשונה ב'כיכר השבת', ימים ספורים לאחר שתלמודי התורה בירושלים חזרו ללימודים, עוזר למלמד בגני הילדים בתלמוד תורה 'חכמת שלמה', חלה בקורונה. בעקבותיו, תלמידים רבים נכנסו לבידוד.

בעירייה ציינו כי "עוזר למלמד בגנים פרטיים שאינם שייכים לעירייה התגלה חיובי לקורונה. האיש פונה לבידוד, כנדרש. לאחר בדיקת משרד החינוך והבריאות הוחלט לשלוח לבידוד קרוב ל-30 ילדים שהיו במחיצתו ב-2 קבוצות נפרדות. הילדים ישהו בבידוד עד יום ראשון".

בעירייה הוסיפו ועדכנו כי "אנשי צוות נוספים שהיו בקרבתו, גם נשלחו לבידוד", והדגישו כי "האיש חבש מסיכה כל זמן שהותו בכיתה, על פי כל הכללים".

בתוך כך, דורון קדוש דיווח ב'גלי צה"ל' כי גננת מירושלים אובחנה כחולת קורונה ובעקבות כך 60 ילדים מחמישה גנים שבהם היא ביקרה ייכנסו לבידוד עד יום ראשון הבא.

 ילדי ה'חיידר' התחפשו לכבשים (צילום: ארכיון, באדיבות המצלם)

כפי שדווח ב'כיכר', מדובר בתלמוד תורה הגדול בירושלים הממוקם בשכונת סנהדריה, בו התלמידים החלו לחזור ללימודים בהדרגה, כשהם מחולקים לקבוצות, ואף הוריהם חתמו על הצהרת בריאות כמתחייב.

אלא שדווקא עוזר למלמד באחת מכיתות הגן של הת"ת הגיע לתלמוד תורה למרות שלא חש בטוב, זאת מאחר ונועץ ברופא המשפחה שלו ששלל כי חלה קורונה. לאחר ימים ספורים התברר כי המלמד חיובי לנגיף הקורונה ונאסר עליו להגיע לתלמוד תורה.

כזכור, בערב פסח, בעוד תלמודי התורה הפסיקו את הלימודים, תלמוד תורה 'חכמת שלמה' המשיך בלימודים בהוראת מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי. לאחר ימים ספורים התגלה מנהל הת"ת הרב פינזל כמי שחיובי לקורונה. רק לאחר מכן, הפסיק תלמוד התורה את לימודיו.