אאא

יאיר לפיד המשיך היום (שני) בקו התוקפני כלפי יו"ר מפלגתו לשעבר, שר הביטחון בני גנץ, כשהוא מתמקד בתקצוב שדורש תחזוק לשכתו "המפוארת", כהגדרתו.

את דבריו בישיבת סיעתו, יש עתיד, פתח לפיד בכך ש"הממשלה הצביעה אתמול על קיצוץ של 3.6 מיליון שקל בתקציב הרווחה, כשהמטרה היא ג'ובים למקורבים, במשרדי הממשלה הכי מיותרים בהיסטוריה. 3.6 מיליון שקל זה 300 אלף ארוחות חמות בבתי ספר; זה לקחת אוכל מילדים עניים".

לדבריו, "קיצצו 4.3 מיליון שקל מתקציב משרד הבריאות, בשביל לממן את הלשכה החליפית של ראש הממשלה החליפי בני גנץ. אני רוצה להזכיר: בני גנץ הוא שר הביטחון, כך שיש לו כבר עכשיו את הלשכה הכי גדולה והכי מפוארת, עם הכי הרבה כוח אדם בממשלה, אבל הם קיצצו בתקציב של מחלקות פנימיות בבתי חולים, כדי לבנות לו עוד לשכה מפוארת. שיהיו שתיים. למה לא, זה הרי לא הכסף שלהם. העיקר שהם אמרו שזו ממשלת קורונה".

"קיצצו 3.2 מיליון שקל בתקציב התעסוקה, בשביל המשרד לענייני קהילות לא קיימות של אורלי לוי והמשרד למשאבי מים של אלקין. דווקא עכשיו, כשיש בישראל יותר ממיליון מובטלים, כשהדבר הכי חשוב למשק זה תעסוקה, זה למצוא לאנשים עבודה ולעזור למובטלים בהכשרות מקצועיות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

גנץ ונתניהו. החברים החדשים (צילום: Alex Kolomoisky/POOL)
גנץ ונתניהו. החברים החדשים (צילום: Alex Kolomoisky/POOL)
הגדלה

יו"ר יש עתיד המשיך ופירט: "קיצצו 357 תקנים במשרדים ממשלתיים קיימים, ברווחה, בבריאות ובחינוך, והעבירו אותם למקורבים ועסקנים. זה רמות של ניתוק שפשוט אי אפשר להסביר".

"מעולם לא היתה ממשלה בישראל שבזה כל כך לאזרחיה. שזלזלה באופן כל כך מופגן בישראלים הטובים שעובדים, שמשרתים, שמשלמים מיסים. ומתי? היא עושה את זה בשעתם הקשה ביותר. אנשים יושבים בבית, העצמאים קורסים, וממשלת המנותקים והעריקים ממשיכה לסדר תפקידים למקורבים".

לפיד סיים ותקף: "מאות מיליוני שקלים על חשבון הציבור. אדישות מוחלטת למצוקה. מנותקים - נמאסתם".