אאא

מלבד ריצוי המאסר, יהיה על האם והבת לשלם כל אחת סכום של 2.5 מיליון שקל, פלוס שמונה מיליון שקל על שומת המס.

כזכור, לפי כתב החשדות, בשנים 2007-2006 הגישה אשת העסקים בר רפאלי דוחות לפקיד השומה, בהם דיווחה שאינה תושבת ישראל, ולא כללה בהם הכנסות שהפיקה מעבודותיה בחו"ל.

המו"מ בתיק הנוכחי, כמעט והגיע לפשרה, לפני פרוץ הנגיף, אך בשל הקורונה הדיון הוקפא. הויכוח היה כמה הסכום שהאמא והבת ישלמו, הפרקליטות דרשה שישלמו חמישה מיליון, אך כאמור בסוף התפשרו על פחות מכך.

בשנת 2009, נחתם הסכם פשרה ולפיו ישולם מס בישראל בגין מלוא הכנסותיה של בר רפאלי בארץ ובעולם, שהופקו בשנים 2005-2007. במסגרת זו הסתירו בר, ואמה ציפי רפאלי ששימשה גם כמנהלת האישית שלה, מפקיד השומה הכנסות בסך כ-6 מיליון ש"ח.

בהמשך הקימה רפאלי חברות בחו"ל, פתחה חשבונות ברחבי העולם והכנסותיה הוזרמו אליהם. בדוחות המס ובהצהרת הון שהגישו החשודים, הצהירו כי אין לבר רפאלי הכנסה בישראל וכי היא תושבת חוץ.

בדיוני שומה לשנים 2009-2012 מסרו החשודים לפקיד השומה מידע כוזב והסתירו ממנו מידע רלוונטי, וזאת במטרה להסתיר את זיקותיה של בר רפאלי לישראל. במקביל הציגה בר רפאלי בפני רשויות המס בארצות הברית מצגים, לפיהם היא איננה תושבת ארה"ב וכי היא מתגוררת בישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ההכנסות לגביהן בוצעו פעולות ההסתרה, עמדו על מיליוני שקלים לכל שנה בין 2009-2012 - ובסך הכל למעלה מ-23 מיליון ש"ח.

 בר רפאלי ובעלה בשיעור תורה

בין היתר, בשנים אלו שכרה ורכשה בר רפאלי דירות בישראל, אולם לאור חששן של בר וציפי רפאלי כי עובדות אלו עשויות להוות זיקה בה יתחשב פקיד השומה בקביעה כי מרכז חייה בישראל, הסתירו את שמה מרישומי הדירות תוך הצגת מצגים כוזבים לרשויות.

עוד על פי כתב החשדות, ציפי רפאלי חשודה בהשמטת הכנסות בסך כ-3 מיליון ש"ח מעמלות שקיבלה כתוצאה מפעילותה כסוכנת של בר רפאלי, וזאת באמצעות הפקדת העמלות בחשבונות בנק בחו"ל על שם בר רפאלי או חברות בשליטתה.

בר וציפי רפאלי חשודות גם בביצוע עסקאות חליפין שהניבו הכנסות בגובה מיליוני ש"ח, מבלי שדווחו לרשויות כנדרש בחוק, לרבות מימון שכר דירה ורכש דירה, וכן שימוש ברכבי יוקרה, בתמורה לפרסום ויחסי ציבור. בנוסף, לציפי ורפי רפאלי מיוחסות עבירות הלבנת הון שכן הצהירו שהם הנהנים בחשבונות אשר בפועל בר רפאלי הייתה הנהנית בהם.